0
  • No products in the cart.
zawody

Podsumowanie Mistrzostw Night Runners 2018

Za nami już wszystkie 4 imprezy mistrzowskie Night Runners na dystansach od 5 kilometrów do Maratonu. Wśród mężczyzn trzykrotnie na podium wskakiwało dwóch biegaczy, a kolejnych dwóch oraz 3 panie 2 razy zameldowały się na pudle. Wśród płci pięknej na 5 i 10 kilometrów kolejność na drugim i trzecim miejscu wyglądała tak samo, a wśród panów nawet cała trójka identycznie na tych dystansach.

Jako pierwsze odbyły się Mistrzostwa Night Runners na 5 km. Już po raz szósty ścigano się w marcu nad poznańskim Jeziorem Rusałka i bieg ten zgromadził 51 biegaczy w żółtkach. Miesiąc później odbyła się dycha we Wrześni z najliczniejszą w tym roku rywalizacją NR (64). W październiku w katowickiej połówce wystartowało tylko 30 Night Runners, a tydzień później 61 na dwukrotnie dłuższej trasie w Poznaniu.

Poznanianka Alicja Radziej została Mistrzynią na dychę i w połówce, Roman Kłosowski z Białężyc wygrywał na 5 km oraz na dwukrotnie dłuższym dystansie. Wicemistrzynią na 5 i 10 km została Agnieszka Śmigielska z Orchowa, a dwukrotnie za nią na trzecim miejscu przybiegła Natalia Siciarz z Poznania.

Najszybciej czasowo w pierwszej trójce znalazł się Jakub Michalak ze Śremu – najpierw zwyciężył w połówce, a tydzień później dobiegł trzeci w Maratonie. Trzykrotnie drugi na pudło (5, 10 i 21,097 km) wskakiwał poznaniak Michał Kubiak. Natomiast 2 razy trzeci na dwóch najkrótszych dystansach był Marcin Długosz z Wrześni, a w Maratonie wygrał.