poniedziałek, Listopad 26, 2018
0
  • No products in the cart.
zawodyzdrowie

Rekordy na wszystkich dystansach Mistrzostw Night Runners i najczęściej na podium

Rekordzistami na 5 kilometrów nad poznańską Rusałką są Ewelina Matuła z Brzozy (19:34) i Roman Kłosowski z Białężyc (17:09). Również ta dwójka dzierży najlepszy wynik na 10 km. Ewelina wybiegała go na II Mistrzostwach NR w Stęszewie w 2014 r. (42:43), a Roman zrobił to w tym roku we Wrześni (35:48). Podobnie jak na 5 km najlepsze wyniki w połówce zostały ustanowione w Poznaniu. 2 lata temu rekordzistką została Kornelia Kozłowska z Rogoźna (1:32:20), a wśród mężczyzn w zeszłym roku Krzysztof Rudnik z Krępy Słupskiej (1:15:49). 3:20:41 to najlepszy wynik Mistrzostw NR kobiet należący od ubiegłego roku do Agaty Hilaszek z Sosnowca, a 2:46:54 z 2016 r. do Mateusza Stachury z Zabrza.

 

Rekordy na poszczególnych dystansach:

5 kilometrów

17:09 (Tempo 3:25, Prędkość 17,493 km/h) KŁOSOWSKI Roman BIAŁĘŻYCE (04.03.17)

19:34 (Tempo 3:54, Prędkość 15,322 km/h) MATUŁA Ewelina BRZOZA (07.03.2015)

 

10 kilometrów

35:48 (Tempo 3:34, Prędkość 16,760 km/h) KŁOSOWSKI Roman BIAŁĘŻYCE (29.04.18)

42:43 (Tempo 4:16, Prędkość 14,046 km/h) MATUŁA Ewelina BRZOZA (21.06.2014)

 

21,097 km

1:15:49 (Tempo 3:35, Prędkość 16,696 km/h) RUDNIK Krzysztof KRĘPA SŁUPSKA (26.03.2017)

1:32:20 (Tempo 4:22, Prędkość 13,3709 km/h) KOZŁOWSKA Kornelia ROGOŹNO (17.04.2016)

 

42,195 km

2:46:54 (Tempo 3:57, Prędkość 15,169 km/h) STACHURA Mateusz ZABRZE (09.10.2016)

3:20:41 (Tempo 4:45, Prędkość 12,615 km/h) HILASZEK Agata SOSNOWIEC (15.10.2017)

 

Najczęściej na podium Mistrzostw Night Runners stawał poznaniak Michał Kubiak (9 – tylko raz w Maratonie i po 3 w połówce oraz na 5 km), Kornelia Kozłowska z Rogoźna (3-krotnie w Półmaratonie) i Jakub Michalak ze Śremu (3 razy w połówce i ani razu na 10 km) robili to siedmiokrotnie, a Natalia Siciarz z Poznania 5 razy (3 razy na 5 km i 2 na 10 km).

4(4,0,0) Korytowski Daniel

7(3,1,3) Michalak Jakub

4(3,1,0) Kłosowski Roman

9(2,5,2) Kubiak Michał

2(2,0,0) Rudnik Krzysztof

2(1,1,0) Popławski Tomasz, Rysiukiewicz Stanisław

3(1,1,1) Giezek Marcin

4(1,0,3) Długosz Marcin

3(0,3,0) Stawiński Michał

 

7(5,1,1) Kozłowska Kornelia

3(3,0,0) Matuła Ewelina

2(2,0,0) Michalak Aleksandra, Radziej Alicja

5(1,2,2) Siciarz Natalia

3(1,2,0) Trawkowska Małgosia

4(1,1,2) Kamińska Beata

2(1,1,0) Hilaszek Agata, Krym Katarzyna

3(0,3,0) Trzepacz Gabriela Maryka