poniedziałek, 17 czerwca, 2024
0
  • No products in the cart.
Sprzęt

Pancerny Pronator – Test butów New Balance M1260RS

Od lipca zeszłego roku miałem okazje testować obuwie marki New Balance – model M1260RS. Po setkach kilometrów oraz dwóch maratonach myślę, że jestem w stanie napisać rzetelną recenzja użytkownika NB M1260RS.
 
Dane techniczne:

Dla kogo: męskie
Waga: 80+

Stopa: Pronująca
Pora roku: całoroczne

Waga buta: 372 g
Typ: treningowe

Jak w większości najnowszych modeli biegowych napotykamy całą listę technologii napakowanej, by biegało się szybciej, łatwiej i przyjemniej. Nie inaczej jest w przypadku NB. Zatem na pokładzie mamy systemy:
N-ergy – najnowszy i najbardziej zaawansowany technologicznie system amortyzacji z ultralekką dynamiczną poduszką. Teraz Twój wysiłek i energia włożona w bieganie powraca do Ciebie a nie pozostaje w podłożu.

 

N-ergy to sprężysty elastomer, zaprojektowany aby zapewnić maksymalną amortyzację oraz absorpcję energii wytworzonej podczas uderzenia stopą o podłożę, zapewniając tym samym wysoki komfort podczas biegu.

System STABILICORE zapewnia kontrolę nadmiernej pronacji, a STABILITY WEB zapobiega niepożądanym skrętom podczas biegu.

Tyle o butach mówi producent.

Wygląd i ogólne wrażenie:
Używając eufemizmu but jest niezbyt ładny. Pech chce, że muszę rozpocząć recenzję od minusa czyli wzornictwa i kolorystyki, która całkowicie mija się z moim gustem. O gustach jednak się nie dyskutuje, a w bucie ważne jest to czy jest wygodny i trwały.

Trwałość:
Zrobiłem w NB M1260RS około 500 km. Po tym okresie nie zauważyłem żadnych słabych punktów buta. Sprawiają wrażenie pancernych, gdyż nie licząc tego, że w toku treningów siateczka pobrudziła się to but nie wygląda na wyeksploatowany. Na podeszwie widać jeszcze bardzo wyraźny bieżnik. Natomiast cały system bocznego wsparcia zapobiegający uciekaniu stopy do wewnątrz jest praktycznie nietknięty.

Wygoda:Powiedzmy sobie wprost, te buty ważą swoje – 372 g czuć na stopie i raczej o szybkich piątkach możemy w nich zapomnieć. W moim przypadku szok był jeszcze większy, bo przesiadłem się na nie z leciutkich minimali. Na początku czułem się w nich trochę jak w obuwiu korekcyjnym;) Z każdej strony mocno zabudowane, a co za tym idzie bardzo stabilne. Zrobiłem w nich trzy “30-stki” oraz dwa maratony i nie miałem żadnych obtarć ani innych problemów. W żadnym momencie nie czułem by stopa uciekała mi na boki, więc wraz z wagą obuwia idzie solidna stabilizacja.
Ocena:New Balance M1260RS to świetny but treningowy na długie wybiegania dla pronatorów. Obuwie jest bardzo trwałe i “nieawaryjne”, więc z czystym sumieniem mogę je polecić. Jeśli jednak myślicie o szybszych odcinkach, to poszukałbym innego modelu, bo ich waga będzie tutaj bardzo istotna.

Obuwie do testów przekazała marka New Balance Polska. Jednocześnie dla wszystkich Night Runners New Balance przygotował specjalną ofertę.
Zniżka”20%” na cały asortyment New Balance, dotyczy produktów nieprzecenionych i wysyłki za pobraniem.
Hasło:„NewBalance4NR20”.
Zniżka będzie obowiązywać od 1 marca do 1 czerwca 2014 roku.