0
  • No products in the cart.
Aktualnościzawody

Nowy rekord Night Runners na 10 km!

24 kwietnia, w niedzielne popołudnie odbyły się Mistrzostwa Night Runners na dystansie 10 km. Zawody zostały rozegrane we Wrześni, w Wielkopolsce.

Po czterech latach przerwy rywalizacja na dychę wróciła do miasta Dzieci Wrzesińskich. Bieg Kosynierów w zeszłym roku odbył się w lesie, a 2 lata temu imprezy nie było. Także po poprzednich mistrzostwach, które odbyły się tutaj w 2018 roku na tej trasie biegano tylko raz.

Punktualnie o 16:00 biegacze wystartowali z wrzesińskiego Rynku i już po zaledwie paruset metrach mogli liczyć na głośny doping Witkowo Biega spod Pomnika Dzieci Wrzesińskich. Trasa liczyła dwie pętle i biegacze tego dnia musieli zmagać się z dającym się we znaki wiatrem.

Meta została usytuowana w Parku niedaleko Amfiteatru im. Anny Jantar. O tym, że trasa jest szybka może świadczyć właśnie rekord Mistrzostw Night Runners na 10 km, który ustanowił tutaj 4 lata temu Roman Kłosowski (35:48).

Jako pierwszy biegacz w żółtej koszulce, podobnie jak 3 tygodnie wcześniej na poznańskim Półmaratonie pojawił się Tomasz Popławski z Czapur z wynikiem lepszym  o 20 sekund ustanawiając nowy rekord na 35:28. Pozostałe 2 miejsca na pudle zajęli wrześnianie Marcin Długosz (37:53) i Jakub Zielonka w debiucie (40:03), który co ciekawe wyprzedził czwartego ojca Bogusława.

W rywalizacji pań najszybsza okazała się Kinga Sosnowska z Krzywej Góry (49:52), która 3 tygodnie wcześniej podczas Mistrzostw NR w Półmaratonie była trzecia. Drugie miejsce zajęła Monika Błaszak z Wrześni (56:08), a na najniższy stopień podium wskoczyła Agnieszka Czerwińska-Belanger z Murowanej Gośliny (1:03:39).

Dodatkowo w klasyfikacji drużynowej Night Runners Września mając w składzie zwycięzcę biegu Marcina Stokowskiego zajęli trzecie miejsce.

Kolejne Mistrzostwa jesinią – 25 września widzimy się na II Mistrzostwach Night Runners na dystansie 1 mili. Więcej o mistrzostwach w 2022 przeczytacie tutaj.