poniedziałek, 17 czerwca, 2024
0
  • No products in the cart.
Bez kategorii

FAQ

FAQ

Kochani Zabiegani,
Jako NR chcielibyśmy usystematyzować wiedzę na temat naszej grupy, spotkań oraz wszystkich innych aktywności związanych z organizacją. Dzieje się wiele, więc postaramy się rozwiać wątpliwości dotyczących najczęściej pojawiających się pytań. Zaczynamy:
Spotkania biegowe:
1.Co zrobić by dołączyć do Night Runners?
Wystarczy przyjść na spotkanie w jednym z wielu miast w całej Polsce. Spotkania odbywają się regularnie w Poznaniu, Płocku, Warszawie, Gliwicach, Zabrzu, Wrocławiu, Żychlinie, Katowicach, Gnieźnie, we Wrześni oraz Ostrowie Wielkopolskim. Dokładniejsze informacje znajdziecie na blogu w sekcji „Trenuj z nami” oraz na facebook’owym fanpage Night Runners
2. Jak szybko muszę biegać  by brać udział w spotkaniach?
Tempem optymalnym dla siebie. Nie ma żadnych wymagań co do szybkości, doświadczenia, zdobytych medali olimpijskich czy pobitych rekordów świata. Każdy znajdzie tempo dla siebie, szczegółów szukajcie w wydarzeniach dotyczących treningów w poszczególnych miastach.  Zapraszamy każdego, szczególnie osoby, które chcą zacząć biegać, a do tej pory nie miały gdzie, z kim ani jak. Z Night Runners to naprawdę łatwe.
3. Ile to kosztuje?
Zapewne kilka wyrzeczeń i trochę wylanego potu. Poza tym jest całkowicie darmowe. Żadnych biletów wstępu, list obecności ani zaproszeń VIP. Po prostu przychodzicie i biegacie z nami.
4. Jak zasłużyć na koszulkę?
Tutaj również nie ma żadnych wymagań. Jeśli decydujecie się na zakup koszulki, to znaczy, że w jakiś sposób identyfikujecie się z naszą ideą, bądź z ludźmi wokół niej skupionymi. To wystarczy.
5. Czy biegacie tylko na oficjalnych spotkaniach?
Każde miasto ma regularne spotkania (raz, dwa bądź nawet 3 razy w tygodniu), które ogłaszane są na facebook’u. W Poznaniu organizowane są również treningi przed dużymi imprezami biegowymi (Półmaraton Poznański, Maraton Poznański). Przychodząc na nasze spotkania poznajesz nowe osoby, które stają się Twoimi partnerami treningowymi. Często organizowane są treningi „nadprogramowe”.
6. Czy trzeba biec w koszulce?
Oczywiście, że nie. Z drugiej jednak strony, jest tak fajna, że aż żal w niej nie biegać.
7. Czy można biec z psem?
Jak najbardziej. Pamiętajmy jednak o komforcie współbiegaczy i pilnujmy by pies biegł na smyczy.
8. Czy trzeba się zapisać przed przyjściem na spotkanie?
Żadnych list nie prowadzimy. Fajnie na Facebook’u kliknąć „Wezmę udział”, bo dzięki temu dostaniesz przypomnienie o spotkaniu. Ale będzie ono potrzebne jedynie za pierwszym razem. Potem wchodzi w krew. Spotkania odbywają się zawsze w tym samym miejscu i o tej samej godzinie, dlatego możesz pojawiać się w ciemno o umówionej godzinie. (o wszelkich zmianach terminu/miejscu spotkań informujemy z dużym wyprzedzeniem)
9. Czy są ograniczenia wiekowe?
0-99, jeśli mieścisz się w tym przedziale jesteś mile widziany na naszym spotkaniu.
10. Co oznacza tempo 5:00, 6:00 w opisach spotkań?
Jest to tempo, w jakim poszczególna grupa pokonuje kilometr. W każdym mieście, na spotkaniach są grupy tempowe. Dzięki temu na trening mogą przyjść zarówno początkujący, jak i Ci trochę bardziej doświadczeni. Jeśli nie wiesz w jakim tempie biegasz, a zatem jaką grupę wybrać zacznij od słabszej, by móc “awansować” do szybszych grup na kolejnych treningach.
11. Czy trenujecie co tydzień?
Tak, a czasem nawet kilka razy w tygodniu. Bez względu na porę roku i pogodę spotykamy się o umówionej porze. Regularność naszych spotkań pomoże nawet początkującemu wyrobić w sobie nawyk biegania.
Zawody:
12. Czy startujecie w zawodach biegowych, gdzie znaleźć listę startów Night Runners?
Startujemy w zawodach w całej Polsce, począwszy od biegów na 5 km poprzez 10, 15, półmaratony, aż po dystans maratonu. Jako grupa zobaczycie nas także w biegach sztafetowych. Jeśli interesują Was starty w biegach ultra czy też w triathlonie to w naszej grupie znajdziecie towarzyszy. Najpopularniejsze zawody wśród NR znajdziecie na grupie NR “wyjazdowo”
13. Czy mogę dopisać “Night Runners” w sekcji klub zapisując się na zawody?
Night Runners’em jest każdy, który czuje się związany z naszą grupą. Wiec jeśli nasza wizja biegania przypadła Wam do gustu i czujecie się z nami dobrze to możecie nazywać się Nocnym Biegaczem. Będzie nam bardzo miło jeśli w sekcji klub wpiszecie nazwę naszej grupy
14. Czy istnieją Mistrzostwa Night Runners?
Tak, rywalizujemy na 4 dystansach w ciągu roku. W 2018 r. mistrzostwa odbędą się podczas:
1) City Trail, Poznań 24.03.2018 r. – dystans 5 km
2) XXXV Bieg Kosynierów, Września 29.04.2018 r. – dystans 10 km
3) PKO Silesia Półmaraton, Katowice 7.19.2018 – 21,093 km
4) 19 Poznań Maraton 14.10.2018 – dystans 42,195 km
15.Czy mogę założyć NR w swoim mieście?
Oczywiście. Wielką satysfakcję daje nam dołączanie kolejnych miast. Wyślij maila pod kontakt@nightrunners.pl. Chętnie udzielimy wskazówek i pomożemy w rozpropagowaniu idei nocnego biegania w Twoim mieście.