poniedziałek, 17 czerwca, 2024
0
  • No products in the cart.
AktualnościTreningtrenuj z nami

Przygotuj się z Night Runners do 16. PKO Poznań Półmaratonu #trenujezNR

Ruszamy z coroczną akcją wspólnych przygotowań do 16. PKO Poznań Półmaraton. Przez 16 najblizśzych tygodni zachęcamy Was do wspólnych treningów, które będą odbywać się dwa razy w tygodniu. Bieżące informacje dotyczące najbliższych spotkań znajdziecie na grupie na fb – Night Runners Poznań.

Tradycyjnie wszystkie treningi będą otwarte dla każdego chętnego. Nie musicie się zapisywać. Możecie nadal biegać w barwach swojej ulubionej ekipy biegowej, ale jeśli szukacie wsparcia w treningach do półmaratonu to zapraszamy Was w poniedziałki na Cytadelę o 20:00 i w czwartki nad Maltę również o 20:00.

Przygotowaliśmy dla Was trzy plany treningowe, które w zależności od indywidualnych predyspozycji pozwolą Wam osiągnąć czasy 1:40, 1:50 lub 2:00. Pamiętajcie, że są to czasy uniwersalne, więc z treningu na 2 h jeden biegacz pobiegnie 1:52, drugi 1:59, a trzeci 2:08.  Wszystkie trzy plany, które mamy dla Was zostały ułożone przez doświadczonego trenera i biegacza – Piotra Tomczyka. Jeśli chcecie skontaktować się z Piotrkiem lub śledzić jego social media to wpadnijcie na jego profil biegowy – Za linią mety.

Czy to coś dla mnie?

Półmaraton to dystans, który jest możliwy do osiągnięcia dla większości aktywnych osób, które trenują już od minimum kilku miesięcy. Przed nami plany treningowe, które pozwolą Ci na złapanie regularności oraz formy. Warto mierzyć siły na zamiary, więc odpowiedz sobie na jedno pytanie – czy dziś jestem w stanie przebiec minimum 10 km w tempie 6:40. Jeśli odpowiedź jest twierdząca to pobierz plan i zacznij biegać razem z nami. #trenujezNR

Jak wybrać najlepszy plan dla mnie?

Jeśli w ostatnich 2 miesiącach biegłeś/aś na dystansie 10 km to sprawdź swój najlepszy wynik i na tej podstawie dobierz plan. Tempo ok. 45 minut to plan na 1:40. Tempo do 54 minut to plan na 1:50, a tempa wolniejsze to plan na 2:00. Oczywiście są to umowne granice i jeśli masz wątpliwość to porozmawiaj z nami podczas treningu lub napisz i pomożemy Ci wybrać plan odpowiedni dla Ciebie.  Pamiętaj, by mierzyć siły na zamiary. Mocniejszy plan nie musi oznaczać dla Ciebie lepszego wyniku na mecie.
Trenuj z nami