poniedziałek, 15 lipca, 2024
0
  • No products in the cart.
Bez kategorii

VII Grodziski Półmaraton „Słowaka” – the best Night Runner (vol. 6)

Półmaraton “Słowaka” w Grodzisku Wielkopolskim przywitał biegaczy jak zwykle słoneczną pogodą. Prognoza pogody na niedzielę zapowiadała możliwe opady deszczu, ale jedyne krople wody, które spadały na biegaczy były tylko z rozstawionych przez organizatorów kurtyn wodnych oraz węży z ogródków przy trasie dzięki wsparciu licznych kibiców. Na linii startu stanęło 36 biegaczy i biegaczek rywalizujących o miano najlepszych z Night Runners w 2013 roku.

1/3 z ekipy startującej w Grodzisku po rozdaniu nagród 🙂


Niestety biegu nie udało się ukończyć Ani i Ryśkowi, ale brawa dla nich za mądrą decyzję i nie ryzykowanie ze zdrowiem. Podobno po biegu w szpitalu wylądowało ok. 20 osób, więc liczba ta dobrze świadczy o warunkach w jakich przyszło nam się mierzyć podczas półmaratonu… Wielu z nas opadało z sił na drugiej pętli, przez co nie udało się odnotować zbyt wielu życiówek.

Poniżej wyniki biegu:

Największymi wygranymi biegu byli (kolejność wg czasów wbiegnięcia na metę): Maciej Putowski – najszybszy z mężczyzn, poprawił życiówkę z Poznania o prawie 8 minut, Kinga Haremza – najszybsza z kobiet, 6. miejsce w kategorii wiekowej oraz Kajetana Kamińska, która odebrała po biegu puchar za zajęcie 2. miejsca w kategorii K18!

Podsumowanie rywalizacji po 6. biegu cyklu:

  1. Klasyfikacja generalna mężczyzn
  2. Klasyfikacja generalna kobiet
Kolejny bieg już 30 czerwca w Stęszewie – III Stęszewski Bieg Przełajowy, na który zapisało się już 39 osób z Night Runners! Ewentualnie rozważane biegi w najbliższym miesiącu to jeszcze I Nocny Półmaraton we Wrocławiu (22 czerwca, aktualnie 20 osób zapisanych jako Night Runners) oraz Półmaraton w Pobiedziskach (14 lipca, tylko 4 osoby zapisane i duże prawdopodobieństwo, że bieg wypadnie z rywalizacji).
Biegi te praktycznie kończą już rywalizację wiosenną i kolejne starty rozpoczną się we wrześniu na półmaratonie w Pile. Jeśli chcielibyście zgłosić jakiś bieg lub macie uwagi do rywalizacji to prośba o odpowiednie informacje na maila rywalizacja@nightrunners.pl.