poniedziałek, 15 lipca, 2024
0
  • No products in the cart.
Bez kategorii

Night Runners – Test Coopera, Katowice

     W niedzielę 3 listopada 2013r. odbyła się pierwsza edycja NIGHR RUNNERS  – TEST COOPERA.
Oficjalny patronat nad imprezą objęło miasto: Katowice – oficjalny profil miasta, nie zabrakło również sponsorów: Sklep Biegacza Katowice, AWF Katowice, Wielka Żywiecka, Star-Typ Sport. Ufundowali oni wspaniałe nagrody i gadżety: koszulki, kubki, bidony, smycze z logo patrona, bony do Sklepu Biegacza oraz pakiety startowe na przyszłoroczną edycję Biegu Korfantego.  

    Na katowickim AWF-ie przy ulicy Kościuszki od godziny 10 zaczęli pojawiać się pierwsi biegacze, którzy chcieli spróbować swoich sił w teście Coopera, czyli nieprzerwanym biegu trwającym 12 minut, podczas którego należy przebiec jak najdłuższy dystans.
    Pogoda dopisała, choć nie wszystkim. Z przyjemnej aury cieszyły się osoby startujące do 12.30. Później opady się nasiliły i niestety kilkanaście osób biegło w strugach deszczu.
    Nie zawiedli organizatorzy, sama impreza przebiegała w świetnej atmosferze, bez napięć i jakichkolwiek nieporozumień. Było miło i bardzo sympatycznie, nie zabrakło uśmiechów i dopingowania do większego wysiłku, aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Nasze zmagania uwieczniało na zdjęciach kilkoro fotoreporterów a krótki reportaż zrobiła też regionalna telewizja.
    W teście wzięło udział ponad 120 biegaczy, zainteresowanie było znakomite, chyba nikt z organizatorów nie spodziewał się takiej frekwencji. Wiele osób przybyło całymi rodzinami, biegały zarówno osoby starsze jak i dzieci wraz z rodzicami.
    Każdy z uczestników po ukończeniu otrzymał pamiątkowy dyplom z dystansem, jaki osiągnął na teście oraz wziął udział w losowaniu nagród ufundowanych przez sponsorów. Warto zaznaczyć, że udział w biegu był darmowy.
    Muszę przyznać, że jak na pierwszą tego typu imprezę, w której miałam zaszczyt brać czynny udział, nic i nikt nie zawiódł. Myślę, że żaden z uczestników nie wyszedł rozczarowany, a wręcz przeciwnie, był zadowolony ze swojego wyniku jak i organizacji samej imprezy.
    Ogromne brawa należą się Matuszowi Banasiowi za pomysł, inicjatywę i wkład, jaki włożył w organizację całego przedsięwzięcia, ale również wszystkim „Night Runners”, którzy pomagali i brali czynny udział w teście – bez Was – bez Nas – na pewno nie było by tak dobrej atmosfery jak i samej imprezy. Wielkie dzięki.
     Mam nadzieję, że w tak dużym albo i  liczniejszym składzie spotkamy się na drugiej tym razem wiosennej edycji „Night Runners -Test Coopera”.
Beata Marta Prejs
Poniżej link do zdjęć autorstwa Pawła Pszczoły, który uwiecznił nasze zmagania na teście.