poniedziałek, 15 lipca, 2024
0
 • No products in the cart.
Bez kategorii

Rywalizacja Night Runners 2014! Baw się biegami przez cały rok.

W 2013 roku zaproponowaliśmy Wam zabawę pod nazwą Rywalizacja Night Runners. Polegała ona na wyłonieniu najszybszych z nas na przestrzeni startów w ciągu całego roku. Formuła Rywalizacji przypadała Wam do gustu biorąc pod uwagę frekwencje na biegach wybranych przez nas oraz zainteresowanie wpisami dotyczącymi Rywalizacji. W zeszłym roku rywalizację ukończyło 36 osób, a w sumie w biegach pod żółtą banderą Night Runners wzięło udział ponad 200 osób.

W związku z tym w 2014 również zaprosimy Was do wspólnej zabawy w delikatnie zmienionej formule. Chcemy by w Rywalizacji mogło uczestniczyć jak najwięcej osób z całej Polski stąd na liście biegów znalazły się biegi z różnych miast oraz dwa cykle ogólnopolskie (Parkrun oraz Z biegiem natury).

W sumie na liście znajduje się 17 biegów. By ukończyć rywalizację należy wziąć udział w 7 z nich.
Lista biegów jest zamknięta (jako organizatorzy zostawiamy sobie możliwość dodania jednego biegu w szczególnych sytuacjach)

Po każdym z biegów w rywalizacji przygotowane będzie podsumowanie wyników wszystkich osób zapisanych w biegu jako Night runners, w kolejności w jakiej wszyscy dobiegli do mety ( wg czasu brutto). Miejsce wśród Night Runnersów lub Night Runnerek oznacza liczbę punktów za dany bieg. ( im mniejsza liczba punktów tym wyższe miejsce w klas. generalnej).

W przypadku cyklu Parkrun oraz Z Biegiem Natury wyniki można poprawiać przez cały rok, a na koniec zostanie stworzona wspólna klasyfikacja złożona z najlepszych wyników na Parkrun w każdej lokalizacji ( np. Poznań, Warszawa). Podobnie rozliczana będzie rywalizacja w ramach cyklu Z Biegiem Natury.

Jeśli biegacz/ka będzie uczestniczyła w biegu Parkrun w kilku miejscach, do klasyfikacji zostanie zaliczony najlepszy czas.


Dodatkowo w przypadku 4 biegów przeprowadzimy rywalizację korespondencyjną. Z uwagi na kolizję dat atrakcyjnych biegów zdecydowaliśmy się połączyć wyniki z obu odległych miejsc ( szczęśliwie odbywają się one na takim samym dystansie). Taka sytuacja będzie miała miejsce w przypadku Biegu Niepodległości w Luboniu (pod Poznaniem) oraz Biegu Niepodległości w Warszawie, a także w przypadku Dychy Drzymały w Rakoniewicach oraz Biegnij Warszawo. W rywalizacji korespondencyjnej stworzymy wspólna listę wyników ustaloną na podstawie czasów netto.

Proponowane biegi to:

1. Cykl ” Z Biegiem Natury”  ( do rywalizacji liczy się najlepszy rezultat z całego roku) Zapisy
2. Cykl “Parkrun”  ( do rywalizacji liczy się najlepszy rezultat z całego roku) Zapisy
3. Maniacka Dziesiątka Zapisy (15 marzec 2014)
4. Półmaraton Warszawski Zapisy (30 marzec 2014)
5. Półmaraton Poznań Zapisy (6 kwiecień 2014)
6. Orlen  Warsaw Marathon Zapisy (13 kwiecień 2014)
7. Stęszewski Bieg Przełajowy Zapisy  ( 21 czerwiec 2014)
8. Półmaraton Słowaka ( Grodzisk Wielkopolski) Zapisy (8 czerwiec 2014)
9. Półmaraton Piła zapisy (7 wrzesień 2014)
10.Półmaraton Kościan (listopad 2014)
11. Dycha Drzymały/Biegnij Warszawo (wspólna lista wyników na podstawie czasów netto) (październik 2014)
12. Bieg Niepodległości Luboń/Warszawa (wspólna lista wyników na podstawie czasów netto)
13. Maraton Poznań (12 październik 2014)
14. Bieg Mikołajów (Toruń) zapisy (grudzień 2014)
15.Bieg Powstania Warszawskiego (lipiec 2014)
16. Półmaraton Dwóch Mostów ( Płock) (wrzesień 2014)
17. Wielka Pętla Izerska (Szklarska Poręba)  Zapisy (lipiec 2014)


Uczestnikiem rywalizacji staje się automatycznie każdy biegacz, który wystartuje w jednym z powyższych biegów i wpisze “Night Runners” lub “Night Runners Miasto” jako swój klub. Jeśli ktoś nie chce brać udziału w naszej zabawie prosimy o informację poprzez maila KontaktWszelkie kwestie nieuregulowane w tym poście będą rozpatrywane indywidualnie

Starty nie będą rozliczane wstecz. Jeśli ktoś dołączy do rywalizacji w trzecim biegu, to biegi wcześniejsze nie będą brane pod uwagę.


Klasyfikacje
W celu urozmaicenia rywalizacji poza wyborem najlepszej trójki wśród Night Runnersów i Night Runnerek pod uwagę będą jeszcze brane wyniki w kategoriach wiekowych, przy czym miejsca w kategorii open i wiekowej się nie dublują. Dzięki temu możliwe będzie nagrodzenie aż 24 osób:
 1. Mężczyźni:
  • open
  • M20
  • M30
  • M40
 2. Kobiety:
  • open
  • K20
  • K30
  • K40
Pozostałe kategorie zostaną utworzone jeśli znajdą się minimum 3 osoby, które ukończą minimalną liczbę biegów. W przeciwnym przypadku osoby te zostaną włączone do najbliższej kategorii wiekowej.

Jeśli chodzi o nagrody w rywalizacji to na chwilę obecną możemy zaproponować wyłącznie medale i dyplomy dla nagrodzonych osób, ale jak już dobrze wiecie będziemy starali się zorganizować dodatkowe nagrody. Rozdanie nagród odbędzie się podczas spotkania podsumowującego rywalizację, które zostanie zorganizowane po ostatnim z tegorocznych biegów.

Najbliższe biegi w ramach rywalizacji to:  Cotygodniowy Parkrun, Biegi w ramach “Z biegiem Natury” oraz Maniacka Dziesiątka na którą zapisało się już 99 Night Runners

W przypadku pytań lub uwag prosimy o kontakt kontakt@nightrunners.pl