czwartek, 25 kwietnia, 2024
0
  • No products in the cart.
Bez kategorii

Plany treningowe na wiosenne starty

2014 za pasem, czas najwyższy pomyśleć o zakończeniu okresu lekkich biegów, zapomnieć o świąteczno-sylwestrowym odpuście i wziąć poważnie do pracy, jeśli na wiosnę mamy wystartować w zawodach.
Wzorem ubiegłego roku proponujemy Wam plany treningowe, które przygotują Was do dwóch największych półmaratonów – w Poznaniu oraz w Warszawie. Wsłuchując się w Wasze sugestie, a także widząc, które starty na wiosnę są najbardziej popularne proponujemy także plany, które uwzględniają start w Maniackiej Dziesiątce w marcu oraz Orlen Warsaw Maratonie.
Wszystkie plany startują od 30 grudnia 2013.
fot. Wojciech Kufliński
Plany są przygotowane przez Pawła Grzonkę (http://trenerbiegania.pl/), który dodatkowo chce zaproponować Wam indywidualną opiekę i prowadzenie do nadchodzących startów. Paweł przygotuje 4 osoby, które chcą wystartować w Półmaratonie oraz cztery, które myślą o Maratonie. Poprowadzone zostaną pierwsze 4 osoby, które wyrażą chęć prowadzenia przez Pawła do Maratonu oraz 4 do Półmaratonu i zrobią to zgłaszając się na maila Kontakt w temacie wpisując dystans jaki Was interesuje. O wynikach konkursu zostaniecie poinformowanie mailowo. (uaktualnienie: Konkurs już rozstrzygnięty, dziękujemy za maile)

1) Maniacka Dziesiątka 3 x w tygodniu Zobacz Plan
2) Maniacka Dziesiątka oraz Poznań Półmaraton 3 x w tygodniu Zobacz plan
3) Półmaraton Warszawski 3 x w tygodniu. Zobacz Plan
4) Półmaraton Warszawski oraz Orlen Warsaw Maraton 4 w tygodniu Zobacz Plan
5) Orlen Warsaw Maraton 3 x w tygodniu Zobacz Plan
6) Półmaraton Poznański oraz Orlen Warsaw Maraton 3 x w tygodniu Zobacz Plan
7) Półmaraton Poznański oraz Orlen Warsaw Maraton 4 x w tygodniu Zobacz Plan
8) Maniacka Dziesiątka, Półmaraton Poznański oraz Orlen Warsaw Maraton Zobacz Plan

Środki treningowe:
E- biegi luzne czyli rozbieganie wybieganie
M- biegi z okreslonym tempem – np srednia z przewidywanego czasu w Polmaratonie ( w planie jest wpisane z czego brac srednia)
H- szybkie biegi tempowe z podana V biegu ( w planie jest wpisane z czego brac srednia i o ile ma byc szybsza V biegu od sredniej)
rytmy – na 90% – pierwsze kroki maja byc luzno, nie zaczynac z tzw zrywow
podbiegi- nachylenie to nie ma byc jak na Rysach – trzeba dobrac idywidualnie, podbiegi zaczynasz na plasklim i po 10-15m wbiegasz na gorke ( na tym odcinku masz lekko nabrac predkosci a w biegajac na gorke mocno pracowac rekoma, tu nie trzeba sie oszczedzac, powrot na start marszem lub lekkim truchciukiem – zalezy to od wytrenowania)

W ramach przygotowań do Półmaratonu Poznańskiego będziemy zapraszali Was do wspólnych biegów w sobotnie lub niedzielne poranki. Obserwujcie fanpage na facebooku.

Życzymy motywacji, zdrowia i upragnionych rezultatów