środa, 24 kwietnia, 2024
0
  • No products in the cart.
Bez kategorii

Sztafeta Night Runners 42 x 1 km

Sztafeta z Night Runners 42x 1 km po raz pierwszy została zorganizowana w 23 lutego  2013 roku.

Był to kulminacyjny punkt obchodów 2. rocznicy powstania grupy Night Runners. Niecodzienna formuła oraz istnie syberyjskie warunki sprawiły, że mieliśmy duże wątpliwości czy impreza zostanie przez Was dobrze zapamiętana. Z czasem okazało się, że pomysł sztafety maratońskiej, w której każdy z uczestników przebiega 1 km był strzałem w dziesiątkę. Pierwsza impreza została zorganizowana w Poznaniu. W tym roku zachęceni pozytywnymi opiniami oraz energią warszawskich Night Runners zdecydowaliśmy się na zorganizowanie nie jednej, lecz dwóch sztafet.  Pierwsza odbędzie się 15 lutego 2014 roku przy Stadionie Narodowym w Warszawie. Druga 23 lutego 2014 na terenie Parku Cytadela w Poznaniu.

Wszystko fajnie, ale o co chodzi? Koncepcja biegu na początku może wydawać się bardzo skomplikowana, dlatego postaram się przybliżyć co to za twór ta “Sztafeta Night Runners 42 x 1”.
Zanim zaczniecie czytać dalej musicie wiedzieć 5 rzeczy: 
1.Nasz bieg jest otwarty dla wszystkich chętnych – nie tylko Night Runners
2.Możesz w nim wziąć udział bez względu na poziom, bo to tylko 1 km i z nikim się nie ścigamy
3.Dzięki naszym sponsorom i partnerom bieg jest całkowicie bezpłatny
4.W trakcie biegu przeprowadzimy zbiórkę na cel charytatywny
5. Będziecie się świetnie bawić!
A teraz do rzeczy..

Ponieważ nasze bieganie jest bieganiem towarzyskim, nienastawionym na rezultat, a na wspólne przebywanie razem, dlatego nasze spotkanie będzie miało formę symbolicznej sztafety, w ramach której razem pokonamy dystans 42 kilometrów. Każdy, niezależnie od swojego poziomu, pokona dystans jednego kilometra i w ten sposób dołoży małą cegiełkę do naszego wspólnego wysiłku.
Jak to będzie wyglądać w szczegółach? Sztafeta będzie podzielona na 42 odcinki o długości 1 kilometra. Każdy z tych kilometrów zostanie pokonany przez dobraną pod względem tempa parę uczestników, którym towarzyszyć będzie jeden z pacemakerów Night Runners (bo „You’ll Never Run Alone” – pamiętacie?). Para startuje razem, a w połowie zmiany jeden uczestnik przekazuje pałeczkę drugiemu. Na końcu każdego etapu para przekazuje pałeczkę kolejnej parze, a sama z uczestnika biegu zamienia się w kibica wspierającego złożony z nas wszystkich zespół. Tylko tyle i aż tyle.
Dodatkowo każdego uczestnika zgłaszającego się na bieg poprosimy o zadeklarowanie swojego celu na najbliższy rok (np. „chcę przebiec maraton”, „chcę się więcej ruszać”, „pokonać nadwagę”, „ukończyć triathlon w określonym czasie”). Cel ten będzie nadrukowany na plastronie zawodnika – dzięki temu wszyscy będziemy wiedzieć, komu i w czym kibicujemy, wesprzemy w realizowaniu marzeń i pokonywaniu swoich słabości.

Po pokonaniu 42 kilometrów do dystansu pełnego maratonu zabraknie nam 195 metrów. Ten krótki odcinek pokonamy wszyscy razem i będzie to wielki finał naszej imprezy.
W czasie naszej sztafety organizowane są również zabawy i konkursy, w których można wygrać nagrody przekazane przez sponsorów. Znajdzie się także ciepła herbata dla wszystkich zziębniętych. Przy okazji naszego spotkania zorganizujemy również zbiórkę na cel charytatywny.
Wpadnijcie, bawmy się i biegajmy razem, zachęćmy do biegania innych, pokażmy wszystkim, jakie są nasze cele i realizujmy je przy wsparciu przyjaciół – biegaczy!
Już dziś o godzinie 20.00 na fanpage https://www.facebook.com/CityNightRunners opublikujemy formularz, który umożliwi zgłoszenie się na bieg. Ilość miejsc jest ograniczona do 84 w każdym miast. Czekając na 20.00 prosimy Was o 4 rzeczy.

1. Zapoznajcie się z regulaminem biegu –> (click)Regulamin
2. Zastanówcie nad swoim celem na 2014 r. ( będzie trzeba go podać podczas zgłoszeń) np. “Pokonać maraton”, “Ukończyć 1/2 Ironman”, “Przebiec pierwsze 5 km”, itp. Maksymalnie 30 znaków

3. Oszacujcie swój czas na 1 km w jakim chcielibyście pokonać swój kilometr
4. Pomyślcie czy jest osoba z która chcielibyście pokonać swój kilometr

 Wszystkie te rzeczy przydadzą Wam się podczas zapisów.

Na koniec jedna bardzo ważna sprawa. Wielkie podziękowania dla Fundacji Sport Support  (http://sportsupport.edu.pl/)oraz firmy Coca-Cola za zorganizowanie programu wspierającego takie inicjatywy jak nasza – Lider Animator https://www.lideranimator.pl/. To dzięki Liderowi, możemy zadziałać z naszą sztafetą na taką skalę.

Dziękujemy też za wsparcie naszym partnerom i sponsorom
www.agisko.pl

Natural Born Runners

www.parkrun.pl
www.zbiegiemnatury.pl