poniedziałek, 15 lipca, 2024
0
  • No products in the cart.
Bez kategorii

9. PZU Półmaraton Warszawski – Rywalizacja Night Runners vol. 2

W niedzielę, 30 marca, odbył się kolejny z biegów zaliczanych do Rywalizacji Night Runners, największy półmaraton w Polsce, 9. PZU Półmaraton Warszawski. Szybka trasa i dość sprzyjająca pogoda sprawiły, że padły rekordy trasy zarówno wśród panów, jak i wśród pań. Na starcie stanęło 65 Night Runnersów z całego kraju, którzy również świetnie sobie poradzili.

Wśród pań najszybsza okazała się Karolina Ruta. Warto dodać, że zwyciężyła ona również w prowadzonej podczas biegu klasyfikacji na Najszybszą Wykładowczynię w Polsce!Brawo!!Swoją drogą pewnie ciężko nadążyć z indeksem za panią doktor 🙂 Na drugim miejscu dobiegła Agata Bogucka, a na trzecim miejscu uplasowała się Paulina Michalska.

Wśród panów najlepszy czas uzyskał Marcin Łuczak, przypominamy, zwycięzca Złotego Gonzalesa 2013 w kategorii Pomocna Dłoń. Drugie miejsce zajął Przemysław Chmiel, a podium zamknął Daniel Malecki. Cała trójka uzyskała czas poniżej 1h 30m.

Wyniki biegu:

W tygodniu poprzedzającym Półmaraton Warszawski odbyły się natomiast Mistrzostwa Night Runners na 5km. Powoli staje się tradycją, że bieg ten rozgrywany jest w ramach zBiegiemNatury Poznań. Pogoda była zdecydowanie biegowa, a trasa, jak na Rusałkę, wyjątkowo sucha. Dzięki temu zdecydowana większość z 87 startujących Night Runners’ów pobiło swoje rekordy życiowe.

W porównaniu z zeszłym rokiem, jedynie Katarzyna Melcer ponownie stanęła na podium, skutecznie broniąc drugiego miejsca. Żeńskie podium uzupełniły, zwyciężczyni – Kaja Milanowska oraz trzecia na mecie Beata Kamińska.

Wśród panów niespodzianki nie było. Wygrał Daniel Korytowski przed Adamem Wrzecianem. Małą niespodziankę sprawił trzeci na mecie Dariusz Zawidzki, który, co prawda, był wymieniany w gronie potencjalnych medalistów, jednak jego czas – 17:50, zaskoczył nawet jego samego 🙂

Tym samym zakończył się cykl zBiegiemNatury 2013/2014. Swoje czasy będziecie mogli poprawić już jesienią, gdy biegi te ruszą na nowo. Poniżej aktualna lista najlepszych wyników:

Przypominamy, że rywalizacja w ParkRun’ie trwa cały rok. Co sobotę macie szansę poprawić swój najlepszy czas i awansować w zestawieniu. Obecnie biegi odbywają się w 13 lokalizacjach w kraju, więc okazji jest sporo. Klasyfikacja na 29/03 przedstawia się następująco:
W klasyfikacji generalnej nastąpiło dość sporo przetasowań, ale wynika to głównie z faktu, że to dopiero początkowa faza rywalizacji i pewnie jeszcze przez jakiś czas będą one miały miejsce. Warto zauważyć jednak, że po raz pierwszy od bardzo dawna, z pierwszego miejsca wśród panów spadł Daniel Korytowski. Ma on jednak na koncie jeden bieg mniej od prowadzącej dwójki.
Wśród pań czołowa dwójka zamieniła się miejscami, a na podium, po dość sporym skoku, z 14 miejsca awansowała Karolina Michalak.
Rywalizacja nabrała mocnego tempa. W niedzielę odbędzie się 7. Półmaraton Poznański, a za kolejne 7 dni Orlen Warsaw Marathon. Spodziewamy się kolejnych emocji oraz przetasowań w klasyfikacji.
Pamiętajcie, by brać udział w naszej zabawie wystarczy podczas zapisów na bieg, w rubryce Klub wpisać ‘Night Runners’. W rywalizacji bierze już udział 256 osób (czyli mają zaliczony przynajmniej jeden bieg). To 50 więcej niż w zeszłym roku. Zapewne liczba ta jeszcze się zwiększy, co oczywiście bardzo cieszy.

Pełną listę biegów znajdziecie tutaj, a pytania odnośnie rywalizacji przysyłajcie pod ten adres.

Zapraszamy na ceremonię zakończenia poznańskiej części cyklu zBiegiemNatury. Odbędzie się ona w czwartek, 3 kwietnia, o godzinie 18:00 w auli Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, na ulicy Kutrzeby. Zapewne będzie jaskrawo-żółto!