poniedziałek, 17 czerwca, 2024
0
  • No products in the cart.
Bez kategorii

Orlen Warsaw Marathon – Rywalizacja Night Runners vol. 4

Ponad pół setki Night Runners’ów zmierzyło się dzisiaj, tj. 13 kwietnia, z trasą Orlen Warsaw Marathon. W towarzystwie nawybitniejszych polskich zawodników, w zawodach rangi Mistrzostw Polski, stawili oni czoła królewskiemu dystansowi i, mimo nielicznych perturbacji, wracają z tarczą.
Dla większości zaczynających biegać meta tego dystansu jest wymarzonym celem sportowym. Ci, którzy mieli przyjemność przekroczenia tejże mety wiedzą jak idealnie pasuje tu sentencja “per aspera ad astra” – “przez trud do gwiazd”. Szanowni maratończycy – czapki z głów i wielkie brawa!!

Pierwszy z maratonów w naszej rywalizacji (drugim jest Maraton Poznański) ukończyło 5812 osób, co sprawia, że jest on największym polskim maratonem. Wygrał, oczywiście, reprezentant Afryki, ale świetne 3 miejsce zajął Henryk Szost. W szranki z nimi stanęli Night Runnersi.
Pierwsze miejsce wśród pań zajęła Katarzyna Melcer (3:32:44 brutto), dla której bieg stanowił przystanek w drodze do celu jakim jest tegoroczny Bieg Rzeźnika. Na drugim miejscu znalazła się Agata Bogucka z NR Warszawa, a trzecie miejsce przypadło Joannie Pęsik z Płocka.
Wśród panów rywalizację zdominowali, zajmując dwa pierwsze miejsca, reprezentanci Night Runners Płock  – Krzysztof Matecki (3:10:33) oraz Sebastian Machała (3:12:44). Na trzecim miejscu zameldował się Łukasz Ratajczak z Poznania. Dodajmy, że 3 tygodnie temu biegł on maraton w Rzymie.
Wyniki biegu:
W klasyfikacji generalnej wielkich zmian nie odnotowano. Dotychczasowa liderka spadła na najniższe miejsce na podium, z 9. na 2. miejsce awansowała Anna Wawiórko, a na pierwszym miejscu znajduje się Anna Stiller, jedyna osoba, która ma już 5 biegów na koncie i wystarczy, że pobiegnie jeszcze w 2 by mieć wymaganą liczbę 7 biegów.
Wśród panów jedyną zmianą na podium jest awans Dariusza Buczkowskiego. Zadający kłam wszystkim prawdom biegowym zawodnik 🙂 zanotował awans o 8 pozycji, z miejsca 11. na miejsce 3. Natomiast jedyną osobą, która póki co zaliczyła wszystkie możliwe biegi jest Marcin Łuczak. W jego przypadku brakuje już tylko jednego biegu do wymaganych 7.
Warto dodać, że już 321 osób ma zaliczonych choćby jeden bieg. Czy dobijemy do 400?
Klasyfikacja generalna:
Po intensywnym miesiąciu następuje teraz dłuższa przerwa. Kolejnym biegiem jest Półmaraton Słowaka w Grodzisku Wielkopolskim, który odbędzie się 8 czerwca. Szykujcie formę!
Pamiętajcie, że cały czas odbywają się biegi ParkRun. Poniżej aktualna lista najlepszych czasów uzyskanych w tym roku:
W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości piszcie pod ten adres, a pełną listę biegów znajdziecie tutaj.