czwartek, 25 kwietnia, 2024
0
  • No products in the cart.
Bez kategorii

VIII Półmaraton Słowaka – rywalizacja Night Runners vol. 5

Trzech rzeczy można być pewnym startując w półmaratonie w Grodzisku Wielkopolskim – świetnej organizacji, fantastycznych kibiców oraz żaru lejącego się z nieba. Tak było i tym razem.
W niedzielę, 8 czerwca, przekonaliśmy się (lub w wielu przypadkach, upewniliśmy) dlaczego Półmaraton Słowaka zaliczany jest do grona najlepiej zorganizowanych półmaratonów w Polsce. Bieg ten był jednocześnie piątym w naszej rywalizacji. Doliczając do tego starty w Parkrun’ie oraz ZBiegiemNatury można było więc mieć zaliczoną ilość wymaganą do “ukończenia” naszej zabawy. 

Na starcie stanęło 50 Night Runners’ów. Towarzyszyła nam również spora ilość kibiców w naszych barwach. Do Grodziska wybrała się z Poznania nawet grupa rowerowa (50km w jedną stronę). Co więcej, kilka osób z tej grupy pobiegło w półmaratonie!

Grodzisk przywitał nas pełnym słońcem oraz wysoką temperaturą. Start przewidziany był na 11, więc jasnym było, że czeka nas kolejna “smażalnia”. Na wysokości zadania stanęli jednak organizatorzy (punkty z wodą co kilka kilometrów; do tego kurtyny wodne oraz baseny, w których można było zmoczyć czapkę bądź gąbkę). Furorę jednak robili lokalni kibice. Pokazali, że mimo iż bieg zablokował całe miasto, nie trzeba wyzywać biegaczy, a można dobrze się z nimi bawić, dopingować ich oraz wspierać. Mieszkańcy Grodziska nie szczędzili gardeł oraz wody (zarówno pitnej, jak i lanej z węży ogrodowych). Wielkie dzięki!!
Cała trasa (dwie pętle) miała właściwie jeden odcinek, gdzie było bardzo ciężko – wzdłuż drogi, między polami – tam faktycznie można było odczuć temperaturę. Do mety dobiegliśmy jednak żwawo, gdyż czekała nas tam zwyczajowa uczta – piwo oraz szereg przysmaków przygotowanych przez organizatorów.

Najszybciej linię mety przekroczyła Kornelia Kozłowska, a tuż za nią zameldowała się Katarzyna Melcer. Warto zaznaczyć, że dziewczyny zajęły 2 i 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej w całym biegu! Trzecie miejsce wśród Night Runner’ek zajęła Karolina Nowakowska.

Wśród panów najszybszy okazał się Łukasz Roth. Chwilę po nim bieg ukończył Marcin Nowak, a kolejne kilkadziesiąt sekund później finiszował Dariusz Głowski.

Wyniki biegu:
W klasyfikacji generalnej wielkich zmian nie odnotowano. Nastąpiły lekkie przetasowania, z trzeciego na pierwsze miejsce awansowała Katarzyna Kachniarz. Zwyciężczyni klasyfikacji kobiet w grodziskim biegu, Nela, zanotowała spory przeskok, z miejsca 13 na miejsce 4. 
Wśród panów pierwsze miejsce utrzymał Marcin Łuczak. Natomiast na podium wskoczyli Adam Wrzecian oraz Łukasz Roth. Chyba najwyższa pora by “obudził się” zeszłoroczny zwycięzca, Daniel Korytowski 🙂
Warto dodać, że już 341 osób ma zaliczonych choćby jeden bieg. Oznacza to, że od Maratonu Warszawskiego do naszej rywalizacji dołączyło kolejne 20 osób. Magiczna granica 400 osób coraz bliżej!
Kolejny bieg już za niecały tydzień – Mistrzostwa Night Runners na 10km w Stęszewie. Na liście startowej ponad 80 nazwisk. Tytułów z zeszłego roku bronić będą Kinga Haremza oraz Daniel Korytowski. Będzie się działo!

Klasyfikacja generalna:

Pamiętajcie, że cały czas odbywają się biegi ParkRun. Poniżej aktualna (na dzień 7/06/2014) lista najlepszych czasów uzyskanych w tym roku:
W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości piszcie pod ten adres, a pełną listę biegów znajdziecie tutaj.

Uwaga: Mając na uwadze Waszą dobrą zabawę, chęć rywalizacji, szacunek do przeciwnika i przebiegniętych kilometrów, a jednocześnie nie pozostając głuchym na krytyczne głosy uczestników rywalizacji i wyzwania, które niosą za sobą regulaminy poszczególnych biegów, postanowiliśmy, w celu ujednolicenia i wyeksponowania czytelności rywalizacji, iż od biegu w Grodzisku do rywalizacji zaliczane będą osoby, które, po pierwsze: mają w rubryce klub wpisane Night Runners, a po drugie: uczestniczą w biegu pod swoim imieniem i nazwiskiem. Dziękujemy za zrozumienie.