czwartek, 25 kwietnia, 2024
0
  • No products in the cart.
Bez kategorii

IV Stęszewski Bieg Przełajowy – rywalizacja NR vol. 6

21 czerwca odbył się IV Stęszewski Bieg Przełajowy. Zawody te stanowiły jednocześnie II Mistrzostwa Night Runners w Biegu na 10km. Na starcie stawiło się niemalże 70 Night Runnersów, do tego trzech pełniło role dla tego biegu bardzo ważne. Makos był jego organizatorem, a Dominik oraz ja byliśmy mistrzami ceremonii.

W tym roku start i meta znajdowały się nad jeziorem Lipno i był to strzał w dziesiątke. W tych miłych okolicznościach przyrody odbyły się całkiem miłe zawody, a w rywalizacji NR toczyła się zacięta walka o 6 miejsc na podium. 
Mistrzynią NR na 10km została Ewelina Matuła, tydzień wcześniej 7. zawodniczka MP w biegach górskich. Na drugim miejscu przybiegła Gabriela Trzepacz. Brązową medalistką została Beata Kamińska, która dzień wcześniej startowała w Triatlonie w Kołobrzegu.

Wśród panów najszybszy okazał się, Daniel Korytowski, broniąc zeszłoroczny tytuł. Chwilę po nim bieg ukończył, powracający do szybkiego biegania po dość długich problemach ze ścięgnem achillesa, Michał Wojtysiak. Na ostatnim stopniu podium uplasował się Łukasz Ratajczak, sprawiając małą niespodziankę.

Wyniki biegu:
W klasyfikacji generalnej mamy już pierwszą osobę, która zaliczyła wymagane 7 biegów. Adam Wrzecian został jednocześnie nowym liderem wśród panów. Poza tym liczne przetasowania, ale pamiętajce – jeszcze naprawdę wiele może się wydarzyć. Nie dotarliśmy jeszcze nawet do połowy całej zabawy.

W kategorii kobiet na pierwsze miejsce wskoczyła Kornelia Kozłowska. Podobnie jak u panów, tak wśród pań, przetasowań jest dość sporo, jednak rywalizacja się dopiero rozkręca. Jeszcze żadna z kobiet nie ukończyła wymaganych 7 biegów. Dopiero wtedy zacznie się poprawianie najgorszych miejsc i rywalizacja na całego.

Klasyfikacja generalna:

W lipcu odbędą się dwa biegi zaliczane do klasyfikacji – Wielka Pętla Izerska oraz Bieg Powstania Warszawskiego. Sierpień jest miesiącem na odpoczynek oraz ładowanie baterii przed jesienną, decydującą cześcią Rywalizacji Night Runners.
Pamiętajcie, że cały czas odbywają się biegi ParkRun.

W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości piszcie pod ten adres, a pełną listę biegów znajdziecie tutaj.