poniedziałek, 17 czerwca, 2024
0
 • No products in the cart.
Bez kategorii

We are the Champions – Zakończenie Rywalizacji Night Runners 2014

14 biegów masowych, kilkadziesiąt lokalizacji biegów cyklicznych, 2 razy rywalizacja korespondencyjna, 562 uczestników, 52 osoby z wymaganą liczbą biegów. To nasza zabawa w liczbach.
Pora na podsumowanie Rywalizacji Night Runners 2014.


Na początek kilka zasad. Jak pewnie wiecie, przede wszystkim liczyła się liczba biegów. By zaliczyć rywalizację wymagane było 7 imprez. Jeśli ktoś pobiegł większą ilość razy, liczone było 7 najlepszych wyników. Przy równej ilości decydowały punkty – im mniej, tym lepiej. Jeśli i tutaj był remis, wtedy patrzyliśmy na bezpośrednie pojedynki. Przy remisie i w tym przypadku, liczona była suma punktów zdobyta w bezpośrednich pojedynkach.  Mam nadzieję, że wszystko w miarę jasne, więc…

…czyli:

Klasyfikacja generalna:

Wśród pań rywalizacja trwała do ostatniego biegu. W bezpośrednim pojedynku podczas Półmaratonu Mikołajów w Toruniu zmierzyły się Gabriela Trzepacz i Beata Kamińska. Zwyciężczyni jednocześnie zyskiwała przewagę w klasyfikacji, a druga zawodniczka mogła jedynie szukać szans w pozostałych do końca biegach cyklicznych. Wygrała Gabrysia, a Beacie nie udało się później poprawić swoich wyników na tyle by ją przeskoczyć. Obie panie zdobył tyle samo punktów, ale w bezpośrednich pojedynkach 3:1 lepsza okazała się Gabriela i to ona zwyciężyła w naszej rywalizacji, do zeszłorocznego srebra dorzucając tegoroczne złoto. Na trzecim miejscu uplasowała się Kornelia Kozłowska (zeszłoroczna triumfatorka). Tuż za jej plecami, na miejscach 4 i 5 zabawę zakończyły Joanna Kniat i Karolina Ruta, które zostały zwyciężczyniami w kategoriach K20 i K30.

                           Zwyciężczynie z zeszłego roku: Kornelia Kozłowska (1.), Gabriela Trzepacz (2.), Anna Wawiórko(3.) i Prezes

Tytuł z zeszłego roku obronił Daniel Korytowski. 6 zwycięstw pozwoliło na, w miarę bezpieczne zwycięstwo, mimo kontuzji, która pod koniec roku naszego hegemona trapiła.
Drugie miejsce, dzięki dzikiemu finiszowi zdobył Łukasz Ratajczak. Tuż za nim uplasował się Łukasz Roth, który zdobył taką samą liczbę punktów co Dariusz Głowski, ale 4:3 wygrał z nim w bezpośrednich pojedynkach. Dariusz natomiast zwyciężył w kategorii M30.
                                 
              Zwycięzcy z zeszłego roku: Stanisław Rysiukiewicz (2.), Daniel Korytowski (1.), Marcin Łuczak (3.) i, oczywiście, Prezes

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych:

K20

 • Joanna Kniat
 • Anna Stiller

K30

 • Karolina Ruta
 • Aleksandra Michalak
 • Karolina Nowakowska

M20

 • Paweł Kotecki
 • Adam Wrzecian
 • Daniel Malecki

M30

 • Dariusz Głowski
 • Marcin Nowak
 • Piotr Cwojdziński

M40

 • Krzysztof Matyskiel
 • Robert Kosmecki
 • Grzegorz Groński

Gwoli przypomnienia – wymagane były 3 osoby w klasyfikacji wiekowej by była ona brana pod uwagę. Dlatego też, gdy pytają mnie “a dlaczego w K20 są dwie osoby”, odpowiadam “pierwsza trójka w klasyfikacji generalnej to również K20, a miejsca nie dublują się!!”.
Pucharki wręczone zostaną na naszej Gali, która odbędzie się w połowie lutego – zapraszamy do uczestnictwa. Pamiętajcie, że odznaczone zostaną również wszystkie osoby, które ukończyły 7 biegów.

Oczywiście nie może obyć się bez prezentacji ostatecznych klasyfikacji w cyklicznych biegach na 5km, w których startować mogliście przez cały rok i przez te 12 miesięcy poprawiać swoje wyniki.
                                    
                                                Jagódka pokazuje, że warto biegać w ParkRun’ach w barwach NR
ParkRun

Najwięcej razy w biegach ParkRun pobiegły: Dorota Kolber (35 razy, NR Poznań), Magda Pękala (30 razy, NR Kraków) i Karolina Michalak (19 razy, NR Warszawa). Wśród panów natomiast reprezentanci NR Poznań – Maciej Kowalski (38 razy), Dominik Iłowiecki (35 razy) oraz Grzegorz Nowak (33 razy).

City Trail

Tutaj najwięcej biegów (7) ukończyły Kaja Milanowska, Monika Wolna i Anna Cerańska z Poznania. Wśród panów, również po 7 biegów, ukończyli Michał Kubiak, Łukasz Roth, Michał Nowak oraz Marek Stachowiak – także NR Poznań.

                                     Połączone siły trzech śląskich ekip NR przed biegiem City Trail w Katowicach
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za udział w naszej zabawie. 562 uczestników to niemal trzykrotnie więcej niż w zeszłym roku. Liczymy na to, że w kolejnej edycji liczba ta jeszcze się zwiększy, a to choćby dzięki temu, że formuła przejdzie mały retusz (jaki – to przedstawimy już na dniach), co pozwoli na aktywne uczestnictwo jeszcze większemu gronu Night Runnersów. Zapraszamy do udziału i do zobaczenia na biegowych trasach!