poniedziałek, 17 czerwca, 2024
0
  • No products in the cart.
Bez kategorii

Rywalizacja Night Runners 2015

Rywalizacja Night Runners 2014 już za nami, za nieco ponad miesiąc najlepsi otrzymają puchary. Czekają ich chwała, wywiady, splendor. O ich wyczynach śpiewać będą piosenki. Jeśli i ktoś z was chce dołączyć do tego zacnego grona Wspaniałych, to zapraszamy do Rywalizacji Night Runners 2015 🙂

Pora na konkrety. Jako, że coraz więcej osób biega w barwach Night Runners, w tym roku postanowiliśmy zmodyfikować trochę formułę naszej zabawy. Wszystko to, by umożliwić udział jak największej ilości osób.

W 2014 roku w dwóch przypadkach mieliśmy rywalizację korespondencyjną (dwa biegi w jednym terminie). Zdecydowaliśmy, że w tym roku, cała rywalizacja będzie się odbywać w podobnej formule. Pozostają dwa cykle całoroczne (ParkRun oraz City Trail). Do tego dochodzi 11 okresów. W tym nowym pojęciu zawierać się będą biegi odbywające się w danym okresie, na tym samym dystansie. Np. Wiosna I – 10 km obejmuje Maniacką Dziesiątkę, Bieg w Parku Śląskim, Wroactiv oraz Nocną 10 w Krakowie. Biegi te odbywają się od połowy marca do połowy kwietnia. Wyniki Night Runnersów z każdego z tych biegów trafią na wspólną listę, a tam już zasady jak dotychczas – 1 pkt za pierwsze miejsce, 2 za drugie i tak dalej. Każdy z was wystartować może w dowolnej ilości biegów, a zaliczony zostanie czas najlepszy.

Tak jak napisałem, takich ‘okresów’ jest 11 (+2 cykle całoroczne na 5km):

  • 5 z biegami na 10 km, 
  • 4 z półmaratonami 
  • 2 z maratonami (wiosna/jesień). 

Ważne – do zaliczenia rywalizacji i zdobycia pamiątkowego medalu wymagane jest 6 biegów – oczywiście w 6 różnych okresach! W gronie koordynatorów staraliśmy się tak wybrać biegi, by dotrzeć do jak największej ilości osób. Jednak patrzyliśmy również na to, by w danym biegu biegło przynajmniej kilkunastu NR-ów.

Na liście biegów na czerwono zaznaczone są Mistrzostwa Night Runners na poszczególnych dystansach. Kolejno są to:

Przygotowaliśmy również REGULAMIN RYWALIZACJI, który powinien rozwiewać wszelkie wątpliwości dotyczące jej przebiegu. Dlatego zachęcamy do lektury 🙂

Rozszerzenie rywalizacji będzie wiązało się z jedną zmianą, którą jesteśmy zmuszeni wprowadzić, a która będzie dotyczyła osób, które rywalizację ukończą. Przewidujemy, że wymaganą liczbę biegów zaliczy znacznie większa ilość zawodników, co będzie się wiązać ze znacznym wzrostem kosztów, których nasze stowarzyszenie nie będzie już w stanie pokryć. Dlatego też, każdy uczestnik, który będzie chciał otrzymać pamiątkowy medal zobowiązany będzie uiścić opłatę w wysokości 8 PLN.

Mamy nadzieję, że dzięki zmianie formuły, jeszcze więcej osób aktywnie włączy się do naszej zabawy. Już zeszłoroczne liczby robiły wrażenie, ale wydaje się, że dzięki nowym rozwiązaniom, w tym roku uczestników będzie znacznie więcej.

W sprawie wszelkich kwestii dotyczących naszej Rywalizacji piszcie pod ten adres.

Zapisy na część biegów już trwają, także zapisujcie się, biegajcie i poprawiajcie swoje czasy!
Zapraszamy do zabawy!