poniedziałek, 15 lipca, 2024
0
  • No products in the cart.
Bez kategorii

Aplikacje dla aktywnych: Biegaj.my

Elektronika dziś jest tak nieodłącznym elementem uprawiania sportu. Praktycznie wszyscy korzystamy z elektronicznego pomiaru przebiegniętego dystansu. Mamy zegarki z setką funkcji. Wodoodporne odtwarzacze mp3. Liczniki kroków, kadencji. Mamy profile na licznych portalach, które umożliwiają nam analizowanie każdego treningu oraz porównywanie się z innymi biegaczami. Oczywiście niektóre rzeczy są bardziej lub mniej przydatne. Chciałbym przedstawić Wam kilka aplikacji na komórki, które mogą się przydać, a ich pobranie jest bezpłatne Na pierwszy ogień idzie absolutna nowość na polskim rynku – aplikacja do umawiania się na wspólne treningi – Biegaj.my

Do czego służy:
Biegaj.my to odpowiedź na potrzebę biegaczy jaką jest umawianie się na wspólne treningi w naszej okolicy. Aplikacja umożliwia dodanie własnego treningu lub dołączenie do już istniejącego wydarzenia. W prosty sposób można wyszukać odpowiedni trening dla siebie, dzięki filtrom tempa, dystansu lub innym specjalnym oznaczeniom np. “nightrunners”.

Jak pobrać:
Jak wspominałem aplikacja jest bezpłatna i dostępna na telefony z systemem iOS oraz Android:
iOS: Apple Store
Android: Sklep Google Play

Jak to działa:

Aplikacja jest bardzo intuicyjna w obsłudze, po pobraniu zakładamy konto. Najwygodniej zrobić to poprzez powiązanie danych z facebookiem, ale można też tradycyjnie.
Następnie przed nami menu główne, gdzie możemy zobaczyć jakie biegi znajdują się w naszej okolicy

Jeśli biegów jest zbyt wiele, a zakładam, że wraz ze wzrostem popularności aplikacji może tak być możemy wykorzystać opcję Filtruj. Tutaj możemy wybrać znaczniki które nas interesują np. “Malta” “5km”. Wszystko jest niezwykle proste, więc bez problemu poradzicie sobie z ustawieniem odpowiednich filtrów.

Dodawania biegów:Jeśli chcemy znaleźć towarzystwo na swojej trasie, możemy dodać własny trening. Wykorzystujemy plus w prawym dolnym rogu, a następnie zaznaczamy miejsce startu, dystans, tempo oraz znaczniki, po których będzie można wyszukać nasz trening.

Nasz trening pojawi się w głównym menu, a my możemy ustawić sobie powiadomienia, jeśli ktoś skomentuje lub dołączy do utworzonego wydarzenia:

Proste? Bardzo proste;)

Podsumowanie:Aplikacja będzie bardzo przydatna dla osób, które szukają towarzystwa dla swoich treningów lub szukają nowych tras w miejscu swojego zamieszkania. Może być również alternatywą dla wydarzeń na facebooku, które ze względu na ich mnogość mogą być trudne w zarządzaniu. Sam nie pamiętam, czy treningi w innych dzielnicach odbywają się we wtorki o 18, a może o 19:30. W ten sposób mam wszystkie możliwości w jednym miejscu, bez potrzeby logowania się na facebooka.
Oczywiście z uwagi na to, że jest to pierwsza wersja aplikacji jest jeszcze miejsce na kilka poprawek o których poniżej.

Czego mi brakuje:

– możliwości ręcznego dodania lokalizacji. Chciałbym np. znaleźć treningi w mieście do którego wybieram się jutro. Niestety nie mogę tego zrobić, gdyż aplikacja automatycznie wyszukuje treningi na podstawie aktualnego położenia
– brak historii spotkań
– brak możliwości podejrzenia profili innych osób
Z uwagi na to, że premiera Biegaj.my odbyła się 16 stycznia liczę, że jej autorzy wsłuchają się w opinie pierwszych użytkowników i będą rozwijać projekt o kolejne funkcjonalności.
Na dziś jest to dla mnie duża nadzieja i z zainteresowaniem będę obserwował jak się rozwija i Was zachęcam do tego samego:)

Moja ocena:

4,5/5