poniedziałek, 15 lipca, 2024
0
  • No products in the cart.
zawody

Zapowiedź: V Mistrzostwa Night Runners na 5 km

Pierwsze mistrzostwa odbyły się dokładnie 2 lata od pomysłu powstania nocnych biegaczy i było to 2 marca 2013 r. Właśnie nad poznańskim Jeziorem Rusałka podczas piątego biegu cyklu Z Biegiem Natury (poprzednik obecnego City Trail startował w listopadzie). Również 4 lata temu ścigano się pierwszy raz w Półmaratonie i na 10 km. Maraton dołączył do tego grona dopiero w 2014 r. Do tej pory rozegrano już 19 imprez mistrzowskich Night Runners. Kolejna rywalizacja biegaczek i biegaczy odbędzie się 29 kwietnia we Wrześni na 10 km – XXXV Bieg Kosynierów.

W zeszłym roku podczas Mistrzostw zwyciężył Roman Kłosowski z Białężyc (17:09), który rok wcześniej był drugi. Wicemistrzem został poznaniak Michał Kubiak – najszybszy na tym dystansie w 2015, a w 2017 roku trzeci na 21,097 oraz 42,195 km. Jednym z głównych faworytów będzie Tomasz Popławski z Czapur, który w ubiegłym roku był mistrzem w Maratonie oraz wicemistrzem połówki. Wrześnianin Marcin Długosz jest trzecim biegaczem Night Runners w klasyfikacji po pięciu biegach, ale uzyskał najszybszy czas z biegaczy w żółtkach (17:14).

Fot. Tomasz Szwajkowski

Wśród kobiet tytuł w zeszłym roku z czasem 21:28 wywalczyła Kornelia Kozłowska z Rogoźna, która jest także Mistrzynią w Półmaratonie 2016 i 2017. Najwyżej z płci pięknej w tegorocznej klasyfikacji City Trail jest zeszłoroczna wicemistrzyni na 5 km poznanianka Natalia Siciarz. W 2016 roku także była druga na 5 km oraz wygrała na dystansie 10 km. Trzecia w zeszłym roku na piątce i w połówce była Alicja Perońska z Poznania. Najszybciej w tym cyklu City Trail do mety przybiegła inna mieszkanka stolicy Wielkopolski – Monika Owczarczak (23:09).

Zapisy na tegoroczne mistrzostwa trwają do dziś do północy na stronie City Trail.

Ważne:
By zostać sklasyfikowanym w Mistrzostwach Night Runners na 5 km należy spełnić dwa warunki:
1. W rubryce klub umieścić frazę: Night Runners lub Night Runners + miasto lub KB Biegacz / Night Runners
2. Wystartować w koszulce Night Runners lub zatwierdzoną przez prezesa klubu Tomasza Makowskiego.

Kto będzie najszybszy tym razem? Okaże się już za kilka dni nad poznańską Rusałką.