czwartek, 25 kwietnia, 2024
0
  • No products in the cart.
zawody

Gdzie wystartować wiosną? [Wielkopolska]

Najlepsze Biegi w Wielkopolsce

Z każdym rokiem przybywa imprez biegowych,  a weekendów wciąż tyle samo, dlatego wybór gdzie wystartować staje się coraz trudniejszy. Przychodzimy Wam z pomocą i mamy dla Was listę kilku biegów, które warto odwiedzić wiosną. Oto najlepsze biegi w Wielkopolsce:

najlepsze biegi w wielkopolsce

 

Poznań Półmaraton

Dystans: 21,0975 km
Miejsce: Poznań
Województwo: Wielkopolskie

Data: 15 kwietnia 2018 r.

Dlaczego warto?

Największy półmaraton w Wielkopolsce odbywa się już po raz 11-sty w Poznaniu – stolicy regionu. To jeden z największych półmaratonów w Polsce, organizowany przez POSiR od 2008 r. Olbrzymia popularność biegów ulicznych w Poznaniu, a w szczególności sukces poznańskiego maratonu, który odbywa się jesienią, skłonił organizatorów do tego, aby zaprosić biegaczy do Poznania również wiosną na przysłowiową połówkę.

Warto wziąć w nim udział bezsprzecznie, nie tylko dlatego, ze impreza bardzo szybko zyskała rangę prestiżowej, chętnie odwiedzanej przez biegaczy z całego kraju, jak również zagranicy, ale również ze względu na urok samego miasta. Trasa jest stosunkowo płaska, poprowadzona przez ścisłe centrum Poznania, dzięki czemu możecie liczyć na wsparcie kibiców na każdym kilometrze. Biegacze biegną jedną dużą pętlę, natomiast start i meta znajduje się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, co jest gwarantem dobrej infrastruktury, niezbędnej w przypadku tak dużej imprezy biegowej. 

Poznań Półmaraton jest zaliczany do klasyfikacji Korony Polskich Półmaratonów oraz Grand Prix Wielkopolski  w Półmaratonie.

Limit startujących: 14.000
Link do zawodów: www.halfmarathon.poznan.pl

najlepsze biegi w wielkopolsce

Grodziski Półmaraton „Słowaka”

Dystans:  21,0975 km
Miejsce: Grodzisk Wielkopolski
Województwo: Wielkopolskie

Data: 10 czerwca 2018

Dlaczego warto?

Półmaraton w Grodzisku Wielkopolskim jest organizowany od 2007 r. To zarazem jeden z absolutnie najpopularniejszych półmaratonów w regionie, wyprzedawany w ciągu zaledwie kilku godzin. Grodzisk Wielkopolski to niewielkie, lecz stosunkowo znane miasteczko w Wielkopolsce – nie tylko z piwa grodziskiego. W dziedzinie sportu Grodzisk Wielkopolski znany jest głównie z czasów świetności klubu piłkarskiego Groclin Dyskobolia. Wprawdzie w Ekstraklasie dawno już go nie ma, ale miasto dysponuje świetnym zapleczem sportowym. Jeśli będziecie mieli okazje, to próbujcie odkupić pakiet, bo naprawdę warto.

Organizacja półmaratonu została zapoczątkowana przez jednego z współzałożycieli Grodziskiego Klubu Biegacza, tamtejsze Liceum Ogólnokształcące im J. Słowackiego (skąd zresztą zaczerpnięto pomysł na nazwę imprezy) i władze miasta. I tak w krótkim czasie zrodził się ogromny sukces – półmaraton Słowaka to jeden z tych biegów, który jest zaliczany do Grand Prix Wielkopolski  w Półmaratonie oraz Korony Polskich Półmaratonów. Skąd jego popularność? Z pewnością nie tylko z klasyfikacji w Koronach, ale również dzięki sprawnej organizacji, świetnemu zapleczu, niesamowitej atmosferze i ciekawej trasie, która wiedzie przez jedno z najładniejszych, małych ale urokliwych miejscowości w Wielkopolsce.

Limit startujących: 3000 (2800 zgłoszonych i opłaconych zawodników + 200 numerów do dyspozycji Organizatora)
Link do zawodów: http://www.polmaratongrodzisk.pl

najlepsze biegi w wielkopolsce

Bieg Lwa

Dystans: 21,0975km
Miejsce: Tarnowo Podgórne
Województwo: Wielkopolskie

Data 3 czerwca 2018

Dlaczego warto?

Bezpośrednim impulsem do zorganizowania imprezy była chęć Organizatorów do tego, aby otwarcie Zachodniej Obwodnicy Poznania było połączone z półmaratonem i kilkoma innymi biegami, koncertem i rodzinnym EXPO. Ale do tego nie doszło… Pomysłodawcy zwrócili się jednak do wójta Tarnowa Podgórnego i od 2012 r. organizują nie tylko półmaraton, ale również m.in. bieg Pogoń za Lwem na dystansie 10km i Bieg Lwiątek dla dzieci.

Bieg Lwa odbywa się w małej lecz prężnej miejscowości pod Poznaniem, w niewielkiej społeczności, a organizatorzy angażują lokalne przedsiębiorstwa w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Bieg Lwa jest świętem całych rodzin, imprezą bogatą w wydarzenia towarzyszące, która skupia całą lokalną społeczność Tarnowa Podgórnego. Bieg Lwa znany jest z dopieszczania uczestników, na trasie biegu znajdziecie nawet bufet z lodami! 😉 
Co więcej od 2017 Pacemakerami na Biegu Lwa jest ekipa Night Runners.

Limit startujących: 1500
Link do zawodów: https://bieglwa.pl

najlepsze biegi w wielkopolsce

Wings for Life

Dystans: tyle ile dasz radę, zanim dogoni Cię Samochód Pościgowy
Miejsce: Poznań
Województwo: Wielkopolskie

Data 6 maja 2018

Dlaczego warto?

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, goni zawodników. Odbywa się on w kilkudziesięciu lokalizacjach na świecie i rozpoczyna dokładnie o tej samej godzinie. Dzięki temu spośród wszystkich biegaczy wyłaniają się światowi zwycięzcy – kobieta i mężczyzna, którym uda się najdłużej „uciekać” przed goniącą ich metą. Bieg skierowany jest absolutnie do wszystkich, którzy chcą wspomóc działania organizacji zbierającej fundusze na badania nad rdzeniem kręgowym. 100% wpłat z rejestracji zawodników kierowanych jest właśnie na ten cel.

Bieg w niespotykanej formule, ze szczytnym celem, organizowany w Poznaniu. W tym roku bieg zmienia trasę i przenosi się ze startem z Malty na teren MTP. Meta jest tradycyjnie lotna, a za kierownicą Samochodu Pościgowego siada najczęściej znana osobistość ze świata sportu. W Polsce był nim dwukrotnie Adam Małysz, a wcześniej rajdowiec Michał Kościuszko, a kto będzie w tym roku?  Przekonacie się już 6 maja w Poznaniu. 

Limit startujących: 8000
Link do zawodów: https://www.wingsforlifeworldrun.com/pl/pl/poznan/

najlepsze biegi w wielkopolsce

Rawicki Festiwal Sportu

Dystans: 24 godzinny sztafetowy bieg plantami Jana Pawła II. Liczona jest ilość okrążeń w ciągu 24h pokonana przez sztafety.
Miejsce: Rawicz
Województwo: Wielkopolskie
Data: 19 maja 2018 godz. 14.00, zakończenie 20 maja 2018 godz. 14.00

Dlaczego warto?

24-godzinne zawody sztafetowe zawsze są czymś niezwykłym, zupełnie odmiennym od większości biegów rozgrywanych na zasadzie: kto pierwszy na mecie. Tutaj liczy się zespół i jego zgranie, motywacja oraz przygotowanie do biegów, ale przede wszystkim praca zespołowa. Podczas 24 godziny uczestnicy pokonują taką ilość okrążeń jaką zdołają – wygrywa ten zespół, który przebiegł najwięcej. Niesamowita impreza budująca przyjaźnie i hartująca charaktery. W Wielkopolsce nie ma drugiej takiej imprezy sztafetowej.  Ze względu na jej charakter lepiej zdecydować się na nią już po kilku latach biegania.

Impreza rozgrywana jest już po raz siódmy w ramach Rawickiego Festiwalu Sportu. Podczas 24 godzin organizowany jest nie tylko bieg, ale również Maraton Pływacki, Turniej Piłki Nożnej, Streetball, Turniej Siatkówki, Maraton Rowerowy, Turniej Tenisa.

Limit startujących: 30 zespołów sztafetowych, ilość członków w sztafecie wynosi od 5 do 10 osób.
Link do zawodów: http://www.festiwalsportu.rawicz.pl/

Oto najlepsze biegi w Wielkopolsce wg nas, a Ty gdzie planujesz startować na wiosnę?