sobota, 18 maja, 2024
0
  • No products in the cart.
zawody

Gdzie wystartować wiosną?[Śląsk i okolice]

Imprezy biegowe wyrastają jak grzyby po deszczu i nie ma weekendu, w którym ktoś ze znajomych nie zaprasza do startu w zawodach. Kłopot bogactwa może przyprawić o ból głowy, dlatego postaramy się Wam pomóc i przedstawić nasz subiektywny przegląd ciekawych wiosennych biegów.
biegi na śląsku

XXV BIEG ULICZNY im. Wojciecha Korfantego

Termin :21 kwietnia 2018
Dystans:10 km
Miejsce: Katowice
Województwo: Śląskie

Bieg Korfantego to już kultowa impreza biegowa na Śląskiej ziemi. W tym roku odbędzie się  po raz 25. Organizatorem są :Miasto Katowice   – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Katowicach oraz Miasto Siemianowice Śląskie – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich.
Trasa niezmiennie prowadzi z Katowickiego Pl. Sejmu Śląskiego gdzie znajduje się też biuro zawodów,a do walki biegaczy przed startem zagrzewa Górnicza Orkiestra Dęta. Meta znajduje się przy Aleji Sportowców w Siemianowicach Śląskich ,gdzie na wszystkich uczestników czeka piękny odlewany medal na niebiesko-żółtej Śląskiej wstążce oraz  posiłek regeneracyjny – kiełbasa prosto od lokalnego wytwórcy.
Impreza co rocznie licznie przyciąga biegaczy z okolic Katowic i nie tylko.
Biegacze mają okazje zmierzyć się z długim podbiegiem i fajna miejską trasą, która posiada atest PZLA

Limit startujących:brak
Link do zawodów: http://biegkorfantego.katowice.pl/

Sky Tower Run 2018

Termin: 26 maja 2018
Dystans:1142 schody / 49 pięter
Miejsce: Wrocław
Województwo: Dolnoślaskie

Sky Tower Run 2018 to mistrzostwa Polski w biegu po schodach,na terenie  najwyższego budynku w kraju.
W zawodach należy pokonać 49 pięter czyli 1142 schody.
Bieg jest otwarty dla wszystkich co oznacza ,że biorą  w nim udział zarówno amatorzy, jak i najlepsi biegacze z Polski i zagranicy, którzy walczą o wynik do ostatniego schodka – mówi Jacek Urbanowicz z wrocławskiego Stowarzyszenia Pro-Run
Organizator przewidział również Klasyfikacje Elita oraz  Mistrzostw Polski Strażaków w biegu po schodach K i M (bez podziału na PSP i OSP)
-klasyfikacja bez munduru
-klasyfikacja w mundurze bojowym (mundur, kask, maska gazowa, butla tlenowa).
Każdy uczestnik otrzymuje przyzwoity pakiet startowy, z pamiątkową koszulką techniczną, torbą ,i imiennym numerem startowym (dla osób, które zgłoszą się do dnia 07.05.2018 ), a na mecie oczywiście będzie czekał piękny odlewany Medal.
Satysfakcja i Widoki z 49 Pietra – Bezcenne .

Limit startujących:1000
Link do zawodów: www.skytowerrun.pl

biegi na śląsku

UltraMaraton Babia Góra

Termin: 09 czerwca 2018
Dystans : od 23,5 km do 100 km
Miejsce: Zawoja
Województwo: Małopolskie

Najbliższa impreza odbędzie się już  już 9 czerwca 2018 roku – to właściwie festiwal biegowy składający się z 4 biegów na różnych dystansach -czyli dla każdego coś dobrego.
Z okazji 5 edycji Ultramaratonu Babia Góra w 2018 r. organizator nie wymaga biegów kwalifikacyjnych.
Pierwszy najkrótszy 1/2 B, w którym miałam zaszczyt zadebiutować w 2017 roku w biegach górskich to :
1/2 Babia Góra na dystansie 23.5 km z przewyższeniem 1410 i limitem 230osób , drugi 1xB czyli 47 km i 2700 przewyższenia i limitem 170 osób,trzeci 3x B to dystans 70 km i 5000 m przewyższenia z limitem 100 osób i ostatni najdłuższy i zarazem najtrudniejszy to 6xB czyli 100 km i 8000 m przewyższeń z limitem 50 osób- do tej pory tylko jedna osoba Pokonała Babią Góre na tym dystansie – był to Krzysztof Dołęgowski – z czasem 16:06:26  a dokonał tego w 4 edycji.Na biegu otrzymujemy punkty klasyfikacyjne do innych biegów.
Uważam,że bieg jest rewelacyjnie zorganizowany,trasa jest dobrze oznakowana i zabezpieczona. Organizatorzy i wolontariusze udzielają porad i wyczerpujących odpowiedzi nawet na “głupie” pytania. Pakiety są przyzwoite. Koszulki można dokupić osobno. Atmosfera cudowna, nie czuć “asfaltowej” rywalizacji. Uroków Babiej Góry i piękna przyrody nie trzeba zachwalać bo broni się sama-choć bywa kapryśna i potrafi dać w kość.
Na mecie największą nagrodą jest satysfakcja i duma. Ale otrzymamy również piękny drewniany medal ze stemplem, im dłuższy dystans tym jest medal jest większy, czekają też na nas pyszne smażone pierogi i gorący prysznic.
Osobiście polecam z pełną odpowiedzialnością.

Link do zawodów: https://ultrababia.pl/

Kids Run Katowice / Wrocław

Termin: 19 maja 2018 / 24 czerwca 2018
Dystans: Biegi dziecięce
Miejsce: Katowice – stadion AWF / Wrocław – Stadion olimpijski
Województwo: Śląskie

Już 19 maja nastąpi inauguracja serii biegów dla najmłodszych adeptów sportu. Kids Run to kilka godzin atrakcji dla każdego dziecka. Przygotowujemy szereg stacji na których mali sportowy mogą spróbować swoich sił w slalomach, mini wyścigach, konkurencjach lekkoatletycznych, jak pchnięcie kulą czy skok w dal. Nasi partnerzy w postaci, lokalnych klubów sportowych przygotowują stacje, gdzie dzieci mogą pograć w tenisa, poćwiczyć piłkę nożna czy futbol amerykański. Wszystko przygotowane w formie zabawy i dostosowane do wieku uczestników.
Dzięki temu rodzice traktują imprezę jako okazję, do całodziennego wspólnego spędzenia czasu. W tym roku na każdego z uczestników czeka piękny odlewany medal w kształcie tygrysa.
Warto!

Limit startujących: 600
Link do zawodów: http://kidsrun.pl/

biegi na śląsku

Siemianowicki Bieg Świetlików

Termin:23 czerwca 2018
Dystans:5 km i 10 km
Miejsce: Siemianowice Śląskie
Województwo:Śląskie

Bieg Świetlików to biegowa celebracja Nocy Świętojańskiej.
Zawody odbywają się na dystansie 5 i 10 km, Biegacze startują po zmroku w malowniczych okolicznościach przyrody w okolicach stawu Rzęsa.
W nawiązaniu od staropolskiej tradycji Nocy Świętojańskiej- kobiety biegną w wiankach ,a czasem w pięknych kwiecistych strojach.
Organizator MK Team, zapewnia biegaczom pakiety startowe (koszulki można dokupić osobno), zaplecze sanitarne (WC, przebieralnie, depozyt, punkty z wodą na trasie biegu) i przepiękne odlewane kolorowe medale na mecie.
Tego samego dnia odbywają się również biegi dla dzieci.
Na mnie osobiście impreza z 2017 roku zrobiła duże wrażenie, światło z czołówek w lesie, blask jeziora, ognisko, muzyka, wspaniała biegowa atmosfera – sprawiają, że chce się wracać na kolejne edycje.

Limit startujących:
Link do zawodów: http://www.mkteamevents.pl/

 

biegi na śląsku

Wizz Air Katowice Half Marathon

Termin: 10 czerwca 2018
Dystans: 5 km,10 km,sztafeta, ½ maraton + biegi dla dzieci
Miejsce: Katowice
Województwo:Śląskie

Szykuje się prawdziwe święto biegania.Nadciąga nowa impreza biegowa organizowana przez “Cała Naprzód”, miasto Katowice i  Wizz Air.
Biuro zawodów, oraz start i meta będą zlokalizowane w samym sercu miasta czyli w katowickim Spodku i jego okolicach.
Głównym biegiem jest dystans pół maratoński, ale organizator przewidział jeszcze dystanse 5 km, 10 km, sztafetę i biegi dla najmłodszych.
Bieg cieszy sie już dużym zainteresowaniem, a listy startowe szybko się zapełniają.
Organizator przyciaga nas nie tylko prestizową imprezą, która odbywa sie juz w lokalizacjach takich jak:Wizz Air Budapest Half Marathon, Wizz Air Debrecen Airport Run, Wizz Air Kyiv City Marathon, Wizz Air Cluj-Napoca Marathon, Wizz Air Sofia Marathon i Wizz Air Skopje Marathon, ale też ciekawą trasą i pakietami startowymi z numerem startowym, uprawniającym do darmowych przejazdów w weekend imprezy komunikacją publiczną (KZK GOP i Koleje Śląskie), koszulką techniczną, kuponem na posiłek po biegu, voucher zniżkowy Wizz Air do wykorzystania na zakup biletu lotniczego na stronie przewoźnika ,chustą wielofunkcyjną (opcjonalnie) ,inne  gadżety i upominki od sponsorów.
Zapowiada się obiecująco – zatem lecimy przez serce Śląska.

Limit startujących:3500
Link do zawodów: https://www.halfmarathonkce.pl/