środa, 24 kwietnia, 2024
0
  • No products in the cart.
Treningzawody

Gdzie startować w trakcie kwarantanny?

Początek maja. Szczyt sezonu biegowego w Polsce. W zeszły weekend Wings For Life i Bieg Konstytucji 3-maja. W kolejny piątki, dziesiątki, półmaratony. Można wystartować w kameralnej imprezie w pobliskim lesie. Można wyjechać w góry na ultra. Można powalczyć o życiówki na szybkiej dyszce na asfalcie. Możliwości są w zasadzie nieograniczone prawda? STOP. Nie w tym roku.

Kiedy wrócimy do zorganizowanych biegów? Tego nie przewidzi nikt, ale nie zapowiada się, by to stało się w ciągu najbliższych kilku tygodni. Wiele osób wyznacza rytm swoich treningów na podstawie startów docelowych. Co robić teraz, gdy nie wiemy, czy start docelowy odbędzie się w lipcu, we wrześniu, a może dopiero w 2021? Mam dla Was kilka propozycji, które pozwolą się zaadoptować do bieżącej sytuacji i przeczekać, aż znów staniemy na starcie zawodów ramię w ramię z przyjaciółmi.

1. Wirtualne biegi
Rynek imprez biegowych został zamknięty jako pierwszy i wróci w ostatniej kolejności. Co robi w tym czasie środowisko biegowe? Stara się przetrwać i zaproponować alternatywę, podczas której możecie poczuć chociaż namiastkę zawodów sportowych. Przedstawiam Wam kilka propozycji imprez na które możecie zapisać się już dziś:
Czterej Jeźdźcy Apokalipsy – to zawody, w których możecie wystartować na dowolnym dystansie od 10 km aż po ultramaraton. Wyróżniają się doskonałą oprawą graficzna – medale zaprojektowane z dbałością o detale oraz z możliwością wygrawerowania na nich swojego czasu. Można zapisać się na komplet czterech startów lub na pojedyncze. Liczba zestawów jest ograniczona, zatem lepiej się pospieszyć.
Szczegóły i zapisy na: Sevenwonders.store

Wirtualny Kids Run – znany cykl dla dzieci organizowany przez Night Runners i Fundację Sportplus również przygotował imprezę, podczas której dzieciaki mogą zdobyć piękny medal z małpą. To świetna okazja, by przygotować dla dzieci prywatny dzień sportu i razem z nimi aktywnie spędzić czas. Limit miejsc ograniczony.
Zapisy i szczegóły: Kids Run

2. Rywalizację online przy użyciu aplikacji Strava
Czy znacie Stravę? W Poznaniu została zainicjowana nowa zabawa przy użyciu tej platformy do mierzenia treningów. By włączyć się do zabawy wystarczy dołączyć do grupy na facebooku – Król Segmentów – Poznań. Co tydzień wybierane są nowe miejsca, gdzie odbywa się rywalizacja o miano najszybszej i najszybszego na danym odcinku.

3. Pokonaj siebie i znajomych
Sami jesteśmy dla siebie największym wyzwaniem oraz rywalem. Może spróbować podjąć rekawicę i powalczyć na trasach zawodów w okolicy, które znacie o jak najlepsze czasy? Taka korespondencyjna rywalizacja może odbywać się, także z Waszymi znajomymi. Umówcie się, na konkretny bieg i dajecie sobie tydzień na to, by pojechać na trasę i wykręcić na niej jak najlepszy czas, a następnie porównacie się ze sobą. Jesteście chętni na taką formę zabawy?

4. Turystyka biegowa
Wiele wskazuje na to, że nasi sąsiedzi z zachodu i z południa szybciej wrócą do organizacji zawodów sportowych niż my. Trwają konsultacje organizatorów czeskich imprez z Ministerstwem Zdrowia w sprawie ponownego otwarcia rynku imprez biegowych z limitem do 500 uczestników. Zatem jak tylko zostaną zniesione ograniczenia graniczne, można wybrać się na wycieczkę do Czech. Zakładam, że miejsca na pierwsze imprezy rozejdą się bardzo szybko.