poniedziałek, 17 czerwca, 2024
0
 • No products in the cart.
Bez kategorii

Bieg Niepodległości Luboń – the best Night Runner (vol. 14)

Luboński Bieg Niepodległości był ostatnim biegiem w rywalizacji o tytułu najlepszych wśród Night Runners. Kolejny raz na biegu stawiła się liczna armada biegaczy i kibiców w żarówiastych barwach – bieg ukończyło 46 osób, a ok. 10 osób aktywnie wspierało biegaczy z boku trasy. Warunki pogodowe podczas biegu były już bardziej zimowe niż jesienne (kilka stopni powyżej zera), ale nie stanowiło to żadnej przeszkody do osiągnięcia życiówek podczas biegu – z pucharami z biegu wracali dzisiaj Karolina Grądzka (5. miejsce w open kobiet!) i Adam Wrzecian (2. miejsce w biegu z flagą!). Poza nimi w życiówkowych nastrojach do domu wracało jeszcze kilka osób 🙂

Wyniki biegu:

Bieg w Luboniu był siódmym biegiem w klasyfikacji dla Daniela Korytowskiego, który kolejny raz był niepokonany stając się niekwestionowanym liderem w klasyfikacji mężczyzn. Drugie i trzecie miejsce zajęli Adam Wrzecian (kolejny mocny bieg) i Łukasz Roth, którzy również pokonali dystans 10km poniżej 40 minut. Wśród kobiet najszybsza była debiutująca w rywalizacji Karolina Grądzka, a na drugim i trzecim miejscu uplasowały się odpowiednio Asia Kniat i Aldona Jąder.
Podsumowanie rywalizacji po ostatnim biegu – ostateczna klasyfikacja:
 1. Klasyfikacja generalna mężczyzn
 2. Klasyfikacja generalna kobiet

Przez 10 miesięcy wzięliśmy razem udział w 14 biegach, podczas których przynajmniej raz pobiegły 202 osoby. Ostatecznie minimum biegów w klasyfikacji zaliczyło 36 osób – 16 kobiet i 20 mężczyzn. Nikomu nie udało się wziąć udziału we wszystkich biegach, ale najbliżej tego były 3 osoby – Kornelia Kozłowska, Rysiek Bączkowski i Grzegorz Dudziak (każdy zaliczył 13 biegów). Walka o poszczególne miejsca toczyła się do samego końca i w trzech przypadkach niezbędna była dodatkowa weryfikacja, w celu wyłonienia lepszej osoby. Zgodnie z przyjętą zasadą przy równej liczbie punktów decydowały wyniki z tych samych biegów (bezpośrednie pojedynki), a raz konieczne było dodatkowe liczenie punktów z biegów – poniżej rozpiska i uzasadnienie:
 1. Ania Wawiórko i Kinga Haremza – walka o 3. miejsce w klasyfikacji generalnej – lepsza okazuje się Ania, która w bezpośrednich pojedynkach wygrywa 5:2 (w pięciu biegach była lepsza od Kingi)
 2. Paweł Kocjan i Grzegorz Groński – walka o 8. miejsce w klasyfikacji generalnej – lepszy minimalnie okazuje się Paweł, który w ostatnim biegu przechylił szalę pojedynków na wynik 4:3 na swoją korzyść
 3. Marcin Kawka i Dominik Iłowiecki – walka o 14. miejsce w klasyfikacji generalnej – w bezpośrednich pojedynkach 4:4, więc decydująca była suma punktów z biegów, w których biegli razem – minimalnie lepszy okazuje się Marcin (wynik 85:87)
Poniżej wyniki w poszczególnych klasyfikacjach (zwycięzcy w klasyfikacji generalnej nie są brani pod uwagę w klasyfikacjach wiekowych) – pod uwagę było brane najlepsze siedem wyników z biegów:
Klasyfikacja generalna mężczyzn:
 1. Daniel Korytowski – 7 punktów (7 biegów)
 2. Stanisław Rysiukiewicz – 11 punktów (8 biegów)
 3. Marcin Łuczak – 18 punktów (11 biegów)
Klasyfikacja generalna kobiet:
 1. Kornelia Kozłowska – 13 punktów (13 biegów)
 2. Gabriela Trzepacz – 16 punktów (8 biegów)
 3. Anna Wawiórko – 17 punktów (11 biegów)
Kategoria wiekowa M20:
 1. Maciej Putowski – 22 punkty (10 biegów)
 2. Filip Wieczorek – 26 punktów (7 biegów)
 3. Adam Wrzecian – 43 punkty (8 biegów)
Kategoria wiekowa K20:
 1. Joanna Kniat – 24 punkty (10 biegów)
 2. Beata Kamińska – 31 punktów (9 biegów)
 3. Katarzyna Melcer – 32 punkty (8 biegów)
Kategoria wiekowa M30:
 1. Łukasz Roth – 27 punktów (11 biegów)
 2. Paweł Kocjan – 67 punktów (9 biegów)
 3. Łukasz Włodarczyk – 96 punktów (8 biegów)
Kategoria wiekowa K30:
 1. Aleksandra Michalak – 42 punkty (9 biegów)
 2. Maria Zarzyńska – 84 punkty (10 biegów)
 3. Agnieszka Wandel – 86 punktów (9 biegów)
Kategoria wiekowa M40:
 1. Grzegorz Groński – 67 punktów (11 biegów)
 2. Maciej Dołęga-Kozierowski – 109 punktów (10 biegów)
Kategoria wiekowa K40:
 1. Kinga Haremza – 17 punktów (10 biegów)
Ostateczne podsumowanie rywalizacji nastąpi podczas grudniowej gali – więcej szczegółów podamy wkrótce 🙂 Przy okazji dziękuję wszystkim, którzy śledzili poszczególne wyniki z biegów w ramach rywalizacji – mam nadzieję, że się dobrze bawiliście przez te 10 miesięcy 🙂