sobota, 18 maja, 2024
0
  • No products in the cart.
Bez kategorii

You’ll never run alone – Night Runners Wizja

You will never run alone – Nigdy nie będziesz biegał sam
Dążymy do tego, by nasze spotkania we wszystkich miastach były prowadzone według takiej samej formuły, skierowanej do jak największej rzeszy biegaczy, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem, poszukują motywacji i towarzystwa osób o podobnej pasji.
Obecnie spotkania odbywają się w Poznaniu, Warszawie, Płocku, Katowicach, Żychlinie oraz Ostrowie Wielkopolskim.
Wkrótce planujemy rozpocząć regularne spotkania w kolejnych miastach: Wrocławiu, Łodzi, Bydgoszczy, Gdańsku, Zabrzu oraz Skrwilnie.


Jak wyglądają spotkania i skąd ich formuła?

Spotkania odbywają się najczęściej na terenach parkowych, na dystansie ok. 5 km. Taki dystans jest na tyle długi, że osoby bardziej zaawansowane mogą wpleść go w swój trening, a dla początkujących jest to dystans, który będzie wyzwaniem, lecz możliwym do osiągnięcia.
W każdym z miast koordynatorzy prowadzą grupy na określone tempo. Ponieważ spotkania kierowane są do amatorów, staramy się by główna grupa biegła tempem 6.00 min/km – jest to tempo z którym poradzą sobie osoby początkujące, natomiast zaawansowani mogą potraktować to wybieganie jako trening “w tlenie”.
Cała grupa rusza razem i dobiega na metę razem. Nie wyprzedzamy prowadzących. Rozbicie grupy wpływa demotywująco na osoby początkujące, co więcej, pozostawienie słabszych osób w parku samych sobie, również nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń. Szybsze kilometry można wykonywać w inne dni, bądź dobiegając na miejsce naszych spotkań biegowych. Integracja początkujących z doświadczonymi biegaczami to efekt jaki osiągamy dzięki wspólnym spotkaniom. Ponadto w grupie łatwiej poprawić kondycje i znaleźć partnera o podobnych możliwościach do treningów w pozostałe dni tygodnia, gdy nie ma spotkań Night Runners.
Warto też pamiętać, że wykonywanie wszystkich treningów “jak najszybciej”, bez odcinków wykonywanych “w tlenie”, to prosta droga do kontuzji i przetrenowania.

Regularność i nawyk biegania to cel do którego dążymy dzięki naszym spotkaniom. Od ponad roku żadne spotkanie, w żadnym z naszych miast, nie zostało odwołane. Zawsze będzie czekał na Was koordynator, bez względu na deszcz, śnieg czy mróz.

Z czasem w kolejnych miastach (Poznań, Warszawa, Płock, Żychlin), w trakcie spotkań, powstawały kolejne grupy. Zgodnie z naszymi założeniami chcemy zachęcić osoby całkiem początkujące, dlatego utworzyliśmy grupy marszobiegowe. 

Koordynatorzy

Koordynatorzy we wszystkich miastach noszą specjalne koszulki, które otrzymali dzięki funduszom pozyskanym z programu Lider Animator. Dzięki nim bez problemu ich rozpoznacie i możecie oddać się w ich ręce.
Jeśli szukacie grupy, która Was zmotywuje i pomoże wam rozpocząć swoją przygodę z bieganiem, to nie mogliście trafić lepiej. Zapraszamy na spotkania Night Runners w Twoim mieście.