czwartek, 25 kwietnia, 2024
0
  • No products in the cart.
Bez kategorii

Kto się nie rozwija ten się cofa

2,5 roku historii, kilka miast, setki treningów, tysiące uczestników – tak można podsumować obecną działalność  grupy Night Runners. Pomysł, który początkowo skupiał kilka osób rozwinął się na skalę, której nikt nawet w marzeniach nie przewidywał. Ta skala spowodowała tworzenie się wielu relacji, struktur oraz przede wszystkim pomysły na dalszy rozwój. Stąd naturalnym krokiem dla nas stało się założenie Stowarzyszenia, które pozwoli w szerszym stopniu wykorzystać potencjał jakim dysponujemy i pomysły, które już czekają na realizację. Złożyliśmy wszelkie niezbędne dokumenty i udało się oficjalnie zarejestrować Night Runners jako Stowarzyszenie.
Zgodnie z celami statutowymi będziemy zajmować się:
  • propagowaniem, promocją i upowszechnianiem idei biegania oraz innych aktywności fizycznych jako zdrowego stylu życia oraz czynnego spędzania czasu,
  • popularyzacją biegania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych,
  • promocją zdrowego trybu życia,
  • rozpowszechnianiem idei zdrowej rywalizacji, fair play oraz pracy zespołowej,
  • integracją środowiska biegaczy.

Pełen tekst Statutu dostepny tu: Statut Night Runners
Założenie Stowarzyszenia otwiera szereg możliwości, które pozwolą nam zrealizować pomysły, które nie mogły być zrealizowane w obecnej strukturze. Idea dotychczasowych spotkań biegowych pozostanie bez zmian – nadal  wszystkie nasze spotkania będę bezpłatne i otwarte dla wszystkich, którzy mają ochotę w nich uczestniczyć.
Osoby, które chciałby aktywnie wspierać działania na rzecz szeroko pojętego rozwoju aktywności fizycznej  zapraszamy do członkostwa w Stowarzyszeniu Night Runners.
Osoby, które będą chciały zostać członkami stowarzyszenia, będą miały taką możliwość zgodnie z postanowieniami Rozdziału III Statutu
Naturalnym jest, iż będą się pojawiały pytania i wątpliwości  z Waszej strony, lecz nie będę próbował ich przewidywać – jeżeli coś Wam się nasuwa zapytajcie. Postaramy się odpowiedzieć na wszelkie pytania na bieżąco oraz podsumować je w osobnym zbiorczym wpisie, który potraktujemy jako FAQ nt. Stowarzyszenia Night Runners.

Podczas spotkania założycielskiego zostały powołane władze Stowarzyszenia. Zgodnie ze statutem zarząd składa się z Prezesa, trzech Członków zarządu oraz Skarbnika. Wybrani zostali:
Prezes – Tomasz Makowski
Członkowie Zarządu: Anna Wawiórko, Stanisław Rysiukiewicz oraz Łukasz Włodarczyk
Skarbnik: Marcin Łuczak

Powołana została również Komisja Rewizyjna w składzie: Maciej Dołęga-Kozierowski (Przewodniczący), Marcin Jurga i Piotr Oleszak.

Myślę, że to co jest najważniejsze dla wszystkich biegaczy skupionych wokół Night Runners to fakt, że nic się nie zmienia w dotychczasowym funkcjonowaniu naszej grupy. Stowarzyszenie pozwoli nam rozwijać się jako grupa, uczestniczyć w coraz ciekawszych projektach oraz samemu je realizować.
Mamy wiele planów, które sukcesywnie będziemy realizować, dzięki wsparciu członków stowarzyszenia oraz wszystkich naszych sympatyków. Pierwsze projekty już wcielamy w życie, a kolejne już na to czekają. Wkrótce pierwsze rezultaty naszych prac przedstawimy na blogu oraz na fanpage Night Runners.