poniedziałek, 15 lipca, 2024
0
  • No products in the cart.
Bez kategorii

X Maniacka Dziesiątka – Rywalizacja Night Runners vol. 1

Maniacka Dziesiątka 2014 była pierwszym biegiem masowym zaliczanym do Rywalizacji Night Runners. Dla wielu z nas wczorajszy start był pierwszym w nowym sezonie. Miał dać odpowiedź czy zima została dobrze przepracowana i pokazać czego można oczekiwać od wiosennych biegów. Na starcie stanęło również sporo debiutantów, a dla każdego z nich było to zapewne niesamowite uczucie – biec po raz pierwszy w masowej imprezie.

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do wiosennych warunków, ale pogoda postanowiła sprawić nam psikusa. Załamanie przyszło właśnie w sobotę. Temperatura spadła o kilka stopni, od rana popadywał deszcz, a do tego wiał naprawdę porywisty wiatr. Nie powstrzymało to jednak naprawdę wielkiej grupy Night Runnersów. Po raz pierwszy w naszej historii ponad 100 osób (dokładnie 129!!!) miało wpisane Night Runners w rubryce Klub w trakcie jednego biegu. Jesteście niesamowici.

Podczas biegu wiało jak diabli, świeciło również słońce, padał deszcz, a wisienką na torcie był grad 🙂 Trasa jednak bardzo szybka, co zaowocowało wysypem życiówek i świetnych czasów. Gratulujemy wszystkim, którzy dobiegli. 
Wyniki biegu:

Wśród pań najlepsza okazała się Kaja Milanowska, z fantastycznym czasem 40:17(40:31 brutto). Na drugim miejscu uplasowała się Beata Kamińska, a tuż za nią Joanna Kniat.
W rywalizacji panów dominację potwierdził zeszłoroczny zwycięzca całej rywalizacji, Daniel Korytowski. Czas 35:18 nie pozostawia złudzeń. Na drugim miejscu bieg ukończył zdobywca trzech Złotych Gonzalesów – Adam Wrzecian. Podium zamknął Marcin Łuczak.
Sytuacja w klasyfikacji generalnej:

Pamiętajcie, że swoje czasy w biegach ParkRun oraz zBiegiemNatury poprawiać możecie przez cały rok. Powyższa klasyfikacja generalna obejmuje biegi ParkRun do 15.03 oraz zBiegiemNatury do 16.03. 
To dopiero początek rywalizacji także przetasowań będzie jeszcze wiele. Do zakończenia pozostało jeszcze 14 okazji by zdobywać punkty. Zapraszamy każdego do zapisywania się, startowania w barwach Night Runners oraz wspólnej rywalizacji. Obecnie, choćby jeden bieg zaliczony mają 193 osoby.
Sezon wiosenny się rozkręca. Najbliższe dwa biegi liczone do klasyfikacji to dwa największe półmaratony w Polsce – w Warszawie (30.03) oraz w Poznaniu (6.04). Tydzień później również Orlen Warsaw Marathon. 
Pełną listę biegów znajdziecie tutaj, a pytania odnośnie rywalizacji przysyłajcie pod ten adres.
Pamiętajcie, że już w sobotę, 22.03, Mistrzostwa Night Runners na 5km podczas biegu zBiegiemNatury w Poznaniu. Zapraszamy!