poniedziałek, 17 czerwca, 2024
0
  • No products in the cart.
Lifestyle

Sprzątamy ścieżki biegowe! [Rusałka,Poznań]

Biegacze,

Mija powoli okres letni. Czas wygrzewania się na plażach, spacerów po parkach i kąpieli w jeziorach. Ten czas mija jednak tylko dla zwykłych śmiertelników, bądź mugoli biegowych. Biegowi mugole pozostawili nam jednak po sobie pamiątki, które będziemy oglądać przez najbliższe miesiące, bo my nadal będziemy wychodzić do parków, wbiegać w głuszę lasów czy przemierzać łąki i pola.
Jakie pamiątki mam na myśli? Oczywiście wszelkiego rodzaju śmieci, pozostawione przez letników.
Pomyśleliśmy, że warto poświecić trochę czasu i energii i zająć się tym, byśmy w lasach czuli się dobrze, a śmieci nie rozkładały się pośród drzew. Jako Stowarzyszenie Night Runners chcemy zainicjować akcję, która nie ograniczy się tylko do jednorazowego sprzątania, a jej efektem będzie także uświadomienie mieszkańców o szkodliwości wyrzucania śmieci gdzie popadnie.

Pierwsze spotkanie zorganizujemy w sobotę, 13 września o godz. 9.00 nad poznańską Rusałką.
Miejsce to wybrane jest nieprzypadkowo. Lasy nad Rusałką są częścią poznańskiego klinu zieleni, który jest płucami miasta. Jezioro w granicach administracyjnych miasta to atrybut, którym niewiele tak dużych miast może się poszczycić, dlatego tym bardziej warto go cenić.

Po ścieżkach biegowych wokół Rusałki odbywamy wiele treningów, a w weekendy często startujemy tam w zawodach. Już od października rusza tutaj znany nam wszystkim cykl biegów City Trail. City Trail został też oficjalnym partnerem naszej akcji sprzątania nad Rusałka.

Szczegóły dotyczące akcji znajdziecie na wydarzeniu: Sprzątanie ścieżek biegowych – Rusałka,Poznań

Zapraszamy wszystkich  chętnych do udziału naszej w akcji.