środa, 24 kwietnia, 2024
0
  • No products in the cart.
Bez kategorii

Półmaraton w Pile/Półmaraton Dwóch Mostów w Płocku – Rywalizacja NR vol. 8

We wrześniu odbyły się dwa kolejne biegi w naszej rywalizacji. Do końca zostało 5 biegów, więc zbliżamy się do ostatniej prostej. Możecie szykować siły na ostry finisz!!

7 września to Półmaraton Philipsa w Pile, w którym do mety dobiegło 60 Night Runnersów. Podobnie jak w zeszłym roku, tak i tegorocznej edycji towarzyszyło słońce oraz nie-do-końca-wrześniowe temperatury. Najwyraźniej taki urok Piły. Nie zmienia to faktu, że prosta trasa i całkiem przyjazna atmosfera sprawiły, że bieg był udany.

Najszybciej na mecie zameldowała się Gabriela Trzepacz, wyprzedzając o trochę ponad minutę Karolinę Rutę. Na trzecim miejscu uplasowała się, natomiast, Joanna Kniat. Cała trójka zmieściła się w 1:45 (+mały haczyk), co stanowi bardzo dobry rezultat.

U panów najszybszy okazał się Dariusz Głowski, któremu do złamania 1:30 zabrakło jedynie 4 sekund. Na drugim miejscu dobiegł Grzegorz Nowak, a na trzecim Łukasz Ratajczak.

Wyniki biegu:
Kolejna niedziela to już I Mistrzostwa Night Runners w półmaratonie. Impreza odbyła się przy okazji 3. Półmaratonu Dwóch Mostów w Płocku. Niemalże 100 Night Runnersów stawiło się na starcie. Reprezentowane były ekipy NR Poznań, Zabrze, Śląsk, Żychlin oraz ekipa gospodarzy, prężnie działający NR Płock.
Jak na wrzesień przystało, pogoda dopisała fantastycznie. Nawet aż zbyt fantastycznie. W pewnym momencie zrobiło się aż za gorąco. Malownicza trasa, na którą składały się dwie pętle przez miasto i wzdłuż Wisły miała jedną “wadę” – podbiegi 🙂 Jeden morderczy podbieg x 2 oraz jeden podbieg do samej mety dały się we znaki niejednej osobie. Muszę przyznać, że bardzo ciekawe urozmaicenie miejskiego półmaratonu 🙂 Ze swojej strony dziękuję NR Płock za gościnę oraz polecam Półmaraton Dwóch Mostów w przyszłym roku.
Jako, że w organizację mocno zaangażowani byli płoccy NRzy, to i z balonikami, w roli pacemakerów, pobiegły osoby w żółtych koszulkach.
Na metę dotarło 94 Night Runnersów, co stanowiło sporo ponad 10% wszystkich uczestników. 
Pierwszą mistrzynią NR w półmaratonie została Andżelika Nowicka. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentantka NR Śląsk, Magdalena Kopeć. Brązowy medal zdobyła kolejna płoczczanka, Joanna Pęsik.
Wśród panów mistrzem na dystansie 21km został Krzysztof Matecki z NR Płock. Reprezentant NR Zabrze, Dawid Wilk uplasował się na drugim miejscu, a na trzecim, któż by inny, kolejny zawodnik z Płocka, Sebastian Machała.
Jak widać, NR Płock okazali się niespecjalnie gościnni – ich reprezentanci wygrali zarówno wśród pań, jak i wśród panów 🙂
Tak jak pisałem na początku, rywalizacja wkracza w decydującą fazę. Coraz więcej osób ma na koncie wymaganą liczbę biegów (czyli 7). Nadchodzi moment, w którym można już poprawiać swoje najgorsze pozycje. Jak możecie zauważyć, już 3 mężczyzn ma zaliczone nawet więcej niż 7 biegów. W takim przypadku liczymy 7 najlepszych rezultatów. Biegi, w których uzyskali najgorsze miejsca są zaznaczone na czerwono i nie są brane pod uwagę.

Wśród panów niewielkie przetasowania. Na pierwsze miejsce wskoczył Łukasz Roth, natomiast Adam Wrzecian spadł na miejsce 3. Słyszałem jednak pogłoski, że Daniel Korytowski nie zamierza łatwo oddać zeszłorocznego tytułu i szykuje się na końcówke naszej zabawy 😉

U pań przetasowania na podium. Dotychczasowa liderka, Kornelia Kozłowska, zamieniła się miejscami z, dotychczas drugą, Joanną Kniat. Na 3 miejscu pozostała Natalia Lec.

Duża liczba osób startujących w półmaratonie w Płocku sprawiła, że na naszych listach klasyfikowanych jest już aż 436 osób. Wciąż czeka nas kilka naprawdę dużych imprez, więc coraz realniejsza wydaje się liczba 500 uczestników!To byłoby coś!

Klasyfikacja generalna:

Ten weekend będzie wyjątkowy. Po raz pierwszy rywalizacja będzie miała charakter korespondencyjny. Dwa biegi na 10km – Rakoniewice pod Poznaniem oraz Biegnij Warszawo (jeden z największych biegów w Polsce). Uczestnicy z obu biegów znajdą się na jednej liście wyników!
Natomiast już za tydzień 15. Maraton Poznański, kolejne wielkie wydarzenie, na które wybierają się NR nie tylko z Grodu Przemysława. Trzymamy kciuki!!W zeszłym roku metę na Targach Poznańskich przekorczyło 66 osób w barwach NR. Czy w tym roku będzie nas więcej?
Pamiętajcie, że cały czas odbywają się biegi ParkRun. Poniżej znajduje się lista najlepszych czasów (na 13 września).
A już niebawem startuje cykl City Trail (dawniej zBiegiemNatury). Przypominamy, że tam również rywalizujemy (do rywalizacji tegorocznej wliczone będą biegi w 2014 roku). Zapisy trwają!!

W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości piszcie pod ten adres, a pełną listę biegów znajdziecie tutaj.