sobota, 18 maja, 2024
0
  • No products in the cart.
Bez kategorii

Quo vadis Night Runners, czyli wygrana w programie Lider Animator i jej następstwa

20,1000,100

Night Runners to obecnie dwadzieścia miast, w których biegamy wieczorami. Night Runners to minimum 1000 uczestników wspólnych treningów w każdym tygodniu. Night Runners to wreszcie blisko już 100 zaangażowanych koordynatorów naszych spotkań w całej Polsce. Skala grupy, drużyny, społeczności zaskoczyła wszystkich. Przyrost wręcz geometryczny miast pokazuje jedno, że warto. Warto pokazywać jak niewiele trzeba by złapać nawyk biegania. Jak niewiele potrzeba by zacząć biegać. Jak wiele daje motywacja ze strony grupy. Osoby, które zaczynały 2 lata temu dziś biegają maratony i zarażają swoją pasją kolejne osoby. Tworzą nowe projekty i dzielą się pasją na różne sposoby. To super sprawa obserwować modelowy obraz kuli śnieżnej na przykładzie Night Runners.

Niezmienna idea spotkań

Od początku ideą spotkań Night Runners było to, by zawsze myśleć o najsłabszym uczestniku. Stąd staramy się, by na spotkaniach odbywały się marszobiegi. Stąd nie urządzamy wyścigów, kto szybciej pokona określoną pętlę. (więcej o wizji przeczytacie tu: Wizja – You will never run alone)
I tak dzięki regularności początkujący staje się średniozaawansowany itd. Rozwój biegacza jest tak szybki, że nie mija wiele czasu, kiedy tempo, które proponujemy biegaczom staje się zbyt wolne. Ale ten biegacz jest już ukształtowany. On wie co robi, wie jakie są jego cele i dąży do nich. A my? My wciąż czekamy, na tych którzy potrzebują pomocnej dłoni i grupy, która pozwoli im złapać biegowego bakcyla. 

Program Lider Animator 2013

Nasza koncentracja na początkujących i krzewienie ruchu wśród wielkiej rzeszy dzieci i dorosłych została zauważona pierwszy raz w zeszłym roku. Przygotowałem projekt rozwoju grupy, złożyłem wniosek i udało się. Dostaliśmy dofinansowanie, by nasza działalność była choć trochę łatwiejsza.
Wsparcie programu Lider Animator było kluczowe, nie tylko w przypadku naszej codziennej działalności i możliwości budowy nowych przyczułków w całej Polsce, lecz także przy okazji naszych autorskich pomysłów na imprezy jak Sztafeta Maratońska 42 x 1 km w Poznaniu i Warszawie oraz pierwsza edycja Kids Run w Poznaniu. Bez ogromnej pomocy uzyskanej od Fundacji Sport Support oraz Fundacji Coca-Coli w Atlancie imprezy te nie odbyłyby się w takiej skali jak udało się to zrealizować. Więcej szczegółów dot. programu Lider Animator znajdziecie na http://www.lideranimator.pl/

Lider Animator – jak to działa
Program Lider Animator. Obudź swoje ciało jest programem, który ma na celu wspierać Animatorów Sportu. Osoby, które poprzez swoją działalność krzewią kulturę fizyczna i ducha sportu wśród Polaków. W tym roku odbyła się już trzecia edycja Lidera Animatora, gdzie spośród ponad 600 zgłoszonych projektów Komisja konkursowa wybrała 20 i zaprosiła do udziału w Akademii Lidera, czyli kilkudniowych warsztatach na których odbywają się szkolenia przydatne dla każdego animatora, a także mamy możliwość poznać się i wymienić własnymi doświadczeniami i pomysłami.
Jak zapewne wiecie w tym roku ponownie udało się dostać do finałowej “20”, a tym samym zaprezentować projekt, który mógł otrzymać dofinansowanie w wysokości od 5 do 15 tys. PLN.

Akademia Lidera 2014

Tegoroczna Akademia Lidera odbyła się w Rulewie pod Grudziądzem, gdzie spędziliśmy trzy dni korzystając z wiedzy zaproszonych gości oraz poznając się lepiej i snując plany na wspólne projekty, które będziemy mogli razem zrealizować.
ry
Zwycięski projekt, czyli co nas czeka już wkrótce

Po prezentacji projektu i kilkugodzinnych obradach zostaliśmy wezwani przed Jury, które ogłaszało “wyrok”;) Projekt, który zaprezentowałem zyskał uznanie w oczach Komisji i  został dofinansowany w wysokości 11 000 PLN! To ogromne wyróżnienie, a jednocześni sygnał do dalszej pracy i dbałość, by środki zostały wykorzystane jak najefektywniej. Zatem co to będzie?
1. Dalszy rozwój placówek Night Runners, czyli wsparcie w miarę możliwości i potrzeb dla koordynatorów regionalnych.

2. Druga edycja imprezy Kids run, która została przez Was tak dobrze odebrana w ogromnej mierze, dzięki zaangażowaniu członków i sympatyków Stowarzyszenia Night Runners
3. Sztafeta Night Runners 42 x1. W tym roku Sztafeta odbyła się w 2 miastach – w Poznaniu oraz Warszawie. W przyszłym sztafeta może odbyć się w najbardziej optymistycznym wariancie nawet w 5 miastach, czyli Poznań, Warszawa, Płock, Katowice oraz Kraków.
4. Nowość!  Analizując wiek naszych uczestników doszedłem do wniosku, że większość uczestników to osoby w przedziale pomiędzy 18 a 45 rokiem życia stąd pomysł by zadbać o aktywność tych starszych i tu powstał pomysł – Pilotażowego program spotkań Nordic Walking w Poznaniu

oraz aktywność młodszych, czyli cykliczne spotkania ze sportem dla dzieci i młodzieży.
5. Niespodzianka! Planujemy imprezę, której w Polsce jeszcze nie było, a może nawet i na świecie. Więcej szczegółów o niej dowiecie się już wkrótce 😉

Do zobaczenia!

Makos