sobota, 18 maja, 2024
0
  • No products in the cart.
Bez kategorii

Półmaraton Kościański i Luboński Bieg Niepodległości/Warszawski Bieg Niepodległości – Rywalizacja NR vol. 10

Zgodnie z obietnicą, dzisiaj przedstawiamy aktualną sytuację w Rywalizacji Night Runners w sezonie 2014. Jak za chwilę się przekonacie, nic nie jest jeszcze pewne i na dobrą sprawę, szczególnie wśród pań, wszystko się może zdarzyć.
Tym razem aktualizacja obejmuje Półmaraton w Kościanie oraz korespondencyjną rywalizację podczas Święta Niepodległości (biegi w Warszawie oraz Luboniu). Zapraszamy do lektury.

                                  

9 października odbył się 10 Półmaraton Kościański. Tak jak i w zeszłym roku, tak i w tym, do tego podpoznańskiego miasta udało się kilkudziesięciu Night Runnersów. Część z nich po biegu odbierała nagrody za trwające od wiosny Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie, które obejmowało 11 biegów (12 dla osób powyżej 35 roku życia). Wszyscy natomiast przyjechali zakończyć sezon na dość prostej trasie, czego dowodem aż 13 czasów poniżej 1:10!
Dodatkowo, tak jak i w zeszłym roku, Night Runnersi mieli zaszczyt być oficjalnymi pacemakerami kościańskiej imprezy. Bieg z balonikiem daje sporo radości, ale również niesie ze sobą dużą odpowiedzialność. Każdy kto kiedyś za zającem biegł, wie doskonale, że lepiej by przybiegł on na czas 🙂

Do rzeczy 🙂 Bieg wśród pań wygrała Gabriela Trzepacz, z bardzo dobrym 1:36. Nieco ponad trzy minuty za nią do mety dotarła Karolina Ruta, a na trzecim miejscu dobiegła Joanna Kniat. Karolina z Joanną są (o czym trochę później) w wąskiej grupa zawodniczek, między którymi rozdzielone zostaną miejsca na podium w całej rywalizacji.

Najszybszym mężczyzną okazał się Adam Wrzecian, który był jednym z pacemakerów na 1:30 (jego czas  brutto 1:29:28). Na drugim miejscu uplasował się Eugeniusz Bokus, a podium zamknął Łukasz Szałkowski.

Małe wyjaśnienie – w oficjalnych wynikach pacemakerzy NR nie mają wpisanej nazwy klubu. Pomyłka ta wynikła nie z naszej winy, gdyż zapisywał nas organizator. Dlatego też zdecydowaliśmy, że zaliczymy te wyniki do klasyfikacji.

Wyniki biegu:

Dwa dni później, 11 listopada, w całej Polsce odbywały się biegi niepodległości. Do naszej rywalizacji zaliczyliśmy te w Luboniu pod Poznaniem oraz w Warszawie. W Warszawie do mety dobiegło ponad, uwaga, 12 tys. osób! W tej korespondencyjnej rywalizacji wzięło udział prawie 140 Night Runnersów. Dla przypomnienia dodam, że w tym przypadku liczyły się czasy netto.

W Warszawie niby był wielki tłok, jednak zwycięzcy obu kategorii pobiegli właśnie tam. Wśród kobiet najszybsza okazała się Agnieszka Budek, która przybiegła przed Małgorzatą Zwierzyńską. Trzeci czas uzyskała, startująca w Luboniu, Joanna Kniat, która nie poddaje się w walce o triumf w klasyfikacji generalnej.

Najszybszy mężczyzna również pobiegł w Warszawie, a był nim Przemysław Chmiel, ze świetnym czasem 37:51. Drugie miejsce zajął Jakub Michalak (bieg w Luboniu), a na trzecim uplasował się płocczanin Sebastian Machała, również startujący w Warszawie.

                                                                 
Wyniki biegu:
Przez cały czas odbywają się również biegi ParkRun. W nich możecie brać udział do końca roku. Warto przyjrzeć się klasyfikacji generalnej. Całkiem możliwe, że poprawienie swojego czasu w tym biegu spowoduje awans o kilka pozycji. ParkRuny odbywają się obecnie w 16 lokalizacjach, w każdą sobotę o 9. Wszelkie informacje znajdziecie tutaj.

Aktualna klasyfikacja ParkRun:

Jesienią ruszył również cykl biegów City Trail, który odbywa się w 10 miastach. Tam również rywalizacja trwa do końca roku. W większości miast odbędzie się jeszcze jeden bieg w 2014, a w niektórych nawet dwa. Tutaj też macie okazję poprawić swoje wyniki, odjąć sobie kilka punktów i awansować w klasyfikacji generalnej. Wszelkie informacje tutaj.
Aktualna klasyfikacja City Trail:

Płynnie przechodzimy do klasyfikacji generalnej. Oj, dzieje się 🙂 Tyle można powiedzieć. Zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn, nie można być pewnym kolejności na podium.

4 pierwsze kobiety dzielą jedynie 3 punkty. W najlepszej sytuacji zdaje się być liderka, Beata Kamińska, która jest zapisana na bieg w Toruniu oraz nie biegła jeszcze ParkRun’u. Karolina Ruta, która wskoczyła na czwarte miejsce ma spore możliwości poprawy w ParkRun oraz CityTrail. Trochę mniej może nadrobić Joanna Kniat, za to Kornelia również nie biegła jeszcze PR, a w City Trail może kilka punktów odjąć. Gdzieś z tyłu czai się Gabriela, z fantastycznym wynikiem 14pkt w 6 biegach, ale niestety wygląda na to, że zabraknie jej jednego biegu do ukończenia rywalizacji.

To jest jednak tylko gdybanie. Każda z pań ma wielką szansę na końcowe zwycięstwo i w tym przypadku wszystko może się wyjaśnić dopiero po ostatnim biegu z cyklu ParkRun.
                                                               
U panów jest trochę spokojniej. Zeszłoroczny zwycięzca, Daniel Korytowski, ma, zdaje się, bezpieczną przewagę. Czający się za nim Łukasz Roth i Dariusz Głowski tracą, odpowiednio, po 10 i 11 pkt. To przy tym poziomie dość sporo. Wydaje się, że w tym przypadku walka będzie toczyć się o drugie miejsce. Tu również o wszystkim zdecydują ostatnie biegi City Trail i ParkRun, bo z 6 biegami (28pkt) czai się Łukasz Ratajczak. Nie biegł jeszcze żadnego z biegów cyklicznych, więc dobry czas w którymś z nich może dać mu nawet miejsce na podium!

Warto również dodać, że 7 biegów ukończyło już 49 osób, a jeszcze całkiem sporo może tę “magiczną” 7 osiągnąć. Natomiast choć jeden bieg w naszej rywalizacja na koncie ma, aż 531 osób!!

Pamiętajcie, że nagrody wręczane będą również w kategoriach wiekowych. Przestudiujcie je dokładnie. Tam również jest ciekawie i jeszcze sporo może się pozmieniać.

Klasyfikacja generalna:

Za tydzień ostatni bieg w naszej rywalizacji – toruński Bieg Mikołajów. Poza biegami cyklicznymi, to ostatnia szansa by poprawić swój dorobek punktowy. Do boju!

W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości piszcie pod ten adres, a pełną listę biegów znajdziecie tutaj.