poniedziałek, 15 lipca, 2024
0
  • No products in the cart.
Bez kategorii

XII Półmaraton Św. Mikołajów w Toruniu – Rywalizacja NR vol. 11

Rywalizacja Night Runners w 2014 roku zmierza ku końcowi. I to wielkimi susami! W niedzielę odbył się Półmaraton Świętych Mikołajów w Toruniu – ostatni bieg masowy w naszej zabawie. Do końca miesiąca możecie poprawiać swoje czasy w obu biegach cyklicznych, a jak się okaże, właśnie one mogą zadecydować o końcowej kolejności i miejscach na podium.

Na półmaraton w polskiej stolicy pierników udało się grubo ponad 3000 osób. W tej grupie było 29 Night Runnersów z kilku lokalizacji. O godzinie 11:00, morze mikołajów ruszyło na trasę wiodącą przez urokliwie ulice Torunia, jak również przez okoliczne lasy.

Jak się okazało, bieg ten był bezpośrednią rywalizacją na szczycie klasyfikacji kobiet. Kto wie, czy nie zadecydowała się tam obsada pierwszych dwóch miejsc. Beata Kamińska rywalizowała z Gabrielą Trzepacz i musiała z nią wygrać by utrzymać wyższe miejsce. Ostatecznie jednak zwyciężyła Gabriela, na drugim miejscu przybiegła Beata, a trzecie miejsce zajęła Marelna Koska z NR Września.
Wśród panów wygrał Marcin Dubiel z NR Płock, przybiegając przed Łukaszem Ratajczakiem i Piotrem Łukaszewskim (obaj NR Poznań). Jak się okazało dla Łukasza, jego decyzja by się zapisać w ostatniej chwili, była bardzo trafna i dała mu wielki awans w klasyfikacji generalnej.
Wyniki biegu:
Tak jak napisałem na początku – do końca miesiąca możecie poprawiać swoje wyniki uzyskane w biegach City Trail oraz ParkRun. Od poprzedniej aktualizacji odbyły się dwa biegi City Trail (Katowice oraz Łódź) oraz jedna tura biegów ParkRun. Poniżej przedstawiamy aktualną listę wg. najlepszego osiągniętego wyniku. 
Przechodzimy do najważniejszego – czyli klasyfikacji generalnej.
Na początek małe wyjaśnienie – z wyników zniknął czas Joanny Kniat z Lubonia. Asia wyjaśniła, że to nie ona biegła, więc zostało to uwzględnione – brawa za postawę fair play!
W zeszłym tygodniu pisałem, że Gabrysi Trzepacz zabraknie jeden bieg do zaliczenia rywalizacji. Gabi zapisała się jednak w ostatniej chwili i, jak widzicie, była to bardzo trafna decyzja. Dzięki 1 punktowi awansowała z 15. na 1. miejsce! Tyle samo punktów ma Beata Kamińska, jednak w bezpośrednich pojedynkach przegrywa 1:2. Nie jest to jednak koniec. Beata jeszcze nie biegła w żadnym biegu ParkRun. Zadanie jest jednak dość trudne, bo musi osiągnąć drugi czas. Wtedy wyprzedzi Gabrielę, która zapewne łatwo się nie podda i postara się pobić swój czas w City Trail. Na kolejnych miejscach czają się Karolina, Kornelia i Asia, jednak przed nimi bardzo ciężkie zadanie i będą musiały pobiec, w którymś z biegów cyklicznych naprawdę szybko, by mieć szansę na jedno z dwóch pierwszych miejsc. Oczywiście dopóki piłka w grze (a właściwie “buty na nogach”) to wszystko jest możliwe, jednak wygląda na to, że wymieniona trójka powalczy między sobą o 3 miejsce, a Beata z Gabrysią o miejsce 1.

Także wśród panów walka trwać będzie do ostatniego z biegów cyklicznych. Dzięki drugiemu miejscu w Toruniu, jak “Filip z konopii” wyskoczył Łukasz Ratajczak i z 36., awansował na 2. miejsce!! Żeby jednak awansować o jeden stopień wyżej, musiałby pobiec w okolicach 18 minut jeden z biegów cyklicznych (nie biegł jeszcze ani w ParkRun, ani w City Trail), a dokładniej – musi na koniec roku mieć za jeden z tych biegów 4 punkty. Wtedy awansuje na miejsce 1!! Będący na pierwszym miejscu Daniel nie ma już szans poprawić swojego dorobku (w obu biegach po 1 pkt) i może jedynie patrzeć na to, co robią rywale.
Za plecami Łukasza są Łukasz Roth oraz Dariusz Głowski. Darek niestety nie ma już szans na zwycięstwo, jednak wciąż może wskoczyć na podium. Natomiast, jeśli Łukasz Roth wyraźnie poprawi swoje wyniki w PR oraz City Trail, to może powalczyć nawet i o “złoto”. 
Klasyfikacja generalna:

7 biegów w naszej Rywalizacji zaliczone ma 51 osób. Kolejne 13 ma szansę dobić do 7, jeśli wystąpią w biegach ParkRun oraz CityTrail (niektórzy w obu, niektórzy tylko w jednym z nich). Zachęcamy gorąco do startów w barwach NR. Zabawa trwa do ostatniego z tych biegów w 2014 roku, czyli 28.12 (ostatnie dwa biegi City Trail – w Szczecinie oraz Trójmieście).

Oczywiście rywalizacja to tylko dodatek. Liczy się dobra zabawa i radość z biegania. I tego, oraz braku kontuzji, wam gorąco życzymy 🙂
P.S.
1) Przypominamy, że dekoracja zwycięzców oraz wszystkich, którzy ukończyli rywalizację odbędzie się na gali wręczenia Złotych Gonzalesów (pierwszy kwartał 2015).
2) Wkrótce również przedstawimy pomysł na Rywalizację w przyszłym roku, który pozwoli na zaangażowanie jeszcze większej liczby osób.