czwartek, 25 kwietnia, 2024
0
  • No products in the cart.
zawody

Skąpani w słońcu, czyli XXV Bieg Uliczny im. Wojciecha Korfantego w Katowicach.

XXV Bieg Korfantego

W sobotę, 21 kwietnia, w Katowicach odbył się XXV Bieg Uliczny im. Wojciecha Korfantego. Jest to impreza, która wybraliśmy na listę najciekawszych zawodów biegowych na wiosnę na Śląsku, dlatego nie mogło nas tam zabraknąć, by sprawdzić czy nadal trzymają poziom.

XXV Bieg Korfantego

Trasa tradycyjnie liczyła 10 km i prowadziła z Placu Sejmu Śląskiego do Parku Miejskiego w Siemianowicach Śląskich i połączyła dwa pomniki tego wybitnego Ślązaka.
Impreza jest organizowana w ramach obchodów rocznicy urodzin Wojciecha Korfantego. Tegoroczna edycja zgromadzała ok 1400 biegaczy z Aglomeracji Śląskiej i nie tylko. Stawili się liczne amatorzy, pasjonaci i doświadczeni biegacze. Nie zabrakło też lokalnych Klubów i stowarzyszeń biegowych. Night Runners’ów dumnie reprezentowało – Gliwice, Zabrze i Śląsk.
Atmosfera i sportowa rywalizacja była równie gorąca co pogoda. Termometry pokazały nawet 27 °C. Lato w kwietniu nie sprzyjało biegaczom w pobijaniu rekordów życiowych.

Jednak byli też tacy ,którym aura nie stanęła na przeszkodzie i stawili się na mecie z imponującym wynikiem :
Pierwszy na macie staną Mykhaylo Veruk z Rivne z czasem 00:32:35 , pierwszą kobietą , która przekroczyła linie mety jest Sylwia Ślęzak z Częstochowy z czasem 00:36:26.
Pierwszym Night Runners’em na mecie jest Marcin Koczar z Rudy Śląskiej z czasem 00:44:51, a pierwszą Night Runner’ką Magdalena Rzepka z Katowic z czasem 00:51:58
Honorowym uczestnikiem biegu był prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech, który ukończył bieg w czasie 01:01:36.

Na mecie atmosfera była iście piknikowo-biesiadna. Na biegaczy czekała muzyka na żywo, pyszna kiełbasa i chrupiące pieczywo z małej regionalnej rodzinnej wytwórni.
Medale jak przystało na XXV edycje są piękne i okazałe z motywem żółto-niebieskich Śląskich Barw.
XXV Bieg Korfantego

(Źródło wyników : Domtel Sport